Podopieczni MłODK-u docenieni w Zamościu

Roksana Chudon a także Wiktoria Bonikowska, Weronika Różewska, Gabriela Marciniak Matylda Głowacka, Weronika Woroszczuk oraz Aleksandra Osuchowska i Agata Olesińska. Grupa uzdolnionych dzieci z Młodzieżowego Domu Kultury w Żyrardowie została doceniona w czasie I Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego w Zamościu.

 zamosc (14)

Tematem konkursu były : ”Inspiracje twórczością Kornela Makuszyńskiego”. Temat nawiązywał do twórczości patrona zamojskiej placówki – jednego z najpoczytniejszych pisarzy okresu międzywojennego, autora popularnych książek dla dzieci. Był jednocześnie okazją do konfrontacji możliwości plastycznych dzieci i młodzieży w ramach obchodów 65-lecia MDK. Na konkurs organizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury im K. Makuszyńskiego w Zamościu przy współpracy z Radą Rodziców MDK wpłynęło 471 prac z 44 placówek. Komisja przyznała w każdej kategorii wiekowej 1 nagrodę i 3 wyróżnienia. Zakwalifikowała również 30 prac na wystawę pokonkursową.

zamosc (1)

Na wystawie znalazły się nagrodzone prace małych artystów z Dziecięcej Akademii Plastycznej działającej w Młodzieżowym Domu Kultury w Żyrardowie. Dzieci najczęściej ilustrowały takie utwory Kornela Makuszyńskiego, jak „Awantury i wybryki małej małpki Fiki-Miki”, „Przygody Koziołka Matołka”, „Awantura o Basię” ,”Panna z mokrą głową”, „Szatan z siódmej klasy” i „Szaleństwa panny Ewy”.

Nagrodę zdobyła Roksana Chudon (nauczyciel Bożena Liszewska)

Wyróżnienia otrzymały:

Wiktoria Bonikowska, Weronika Różewska, Gabriela Marciniak (nauczyciel Bożena Liszewska) i Matylda Głowacka, Weronika Woroszczuk (nauczyciel Zbigniew Kołaczek).

Kwalifikację do wystawy otrzymali:

Aleksandra Osuchowska, Agata Olesińska (nauczyciel Bożena Liszewska)

Reklama