Zatrzymani za narkotyki, podsumowanie akcji Znicz

Do 10 lat kary pozbawienia wolności grozi dwóm mężczyznom zatrzymanym przez policjantów Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie, za posiadanie znacznych ilości środków odurzających i wprowadzanie ich do obrotu.

Do zatrzymania doszło w środę, 29 października br., w Żyrardowie, gdzie policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie ujawnili i zabezpieczyli 170 gram nielegalnych substancji przy dwóch młodych mężczyznach. Czarnorynkowa wartość tych narkotyków to ok. 30 tys. zł. Obaj zatrzymani oprócz zarzutu posiadania substancji odurzających w znacznej ilości usłyszeli zarzut wprowadzania ich do obrotu. Za przestępstwo tego typu kodeks karny przewiduje do 12 lat kary pozbawienia wolności.

SONY DSC

Podsumowanie akcji „Znicz 2014”

 Od piątku 31 października do 3 listopada br., na Mazowszu trwały policyjne działania „Znicz 2014” akcja miała na celu maksymalne zapewnienie bezpieczeństwa na drogach w okresie Święta Zmarłych.

 Na terenie woj. mazowieckiego, w okresie prowadzonej przez Policję akcji „Znicz 2014” tj. od 31.10 do 3.11 br., doszło do 7 wypadków drogowych w których 2 osoby poniosły śmierć. W powiecie żyrardowskim w tym samym okresie, doszło do 2 kolizji, zatrzymano natomiast 3 nietrzeźwych kierujących. Podczas akcji „Znicz 2014”. Policjanci Referatu Ruchu Drogowego i Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie pomagali w bezpiecznym przemieszczaniu się wszystkich uczestników ruchu drogowego, natomiast wszędzie tam, gdzie było to potrzebne kierowali ruchem drogowym stanowczo reagując na popełniane wykroczenia i przestępstwa. Policjanci Ruchu Drogowego tut. komendy prowadzili w tym okresie również działania „Bezpieczni po zmroku”, sprawdzając czy piesi i rowerzyści poruszający się po drogach używają elementów odblaskowych i prawidłowego oświetlenia. Pieszy poruszający się po zmierzchu poza terenem zabudowanym jest obowiązany używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu drogowego.

 st. post. Ewa Piątek-Kwasek

Reklama