Obywatelskie ujęcie pijanego kierowcy

39-letni mieszkaniec Gminy Radziejowice ujął kierującego pojazdem marki mercedes, 39-letniego mieszkańca Gminy Żabia Wola, ponieważ wyczuł od niego alkohol.

SONY DSC

W minioną niedzielę (21.12) ok. godz. 15-tej Komenda Powiatowa Policji w Żyrardowie została poinformowana, że 39-letni mieszkaniec Gminy Żabia Wola, będąc w stanie nietrzeźwości kierował pojazdem marki Mercedes. Jazdę uniemożliwił mu 39-letni mieszkaniec Gminy Radziejowice, który zatrzymał kierującego i wezwał policję. Obecni na miejscu policjanci z Komisariatu Policji w Mszczonowie próbowali poddać mężczyznę badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Ponieważ kierujący odmówił poddania się badaniu alkomatem, pobrano od niego próbkę krwi. Jak się okazało, mężczyzna prowadził pojazd w stanie nietrzeźwości. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy, a sam pojazd odholowano na strzeżony parking. Warto tu pochwalić zachowanie mieszkańca Radziejowic. Dzięki jego wzorowej postawie nie doszło do tragedii.

Klasa mundurowa poznaje służbę

W miniony piątek (19.12) Komenda Powiatowa Policji w Żyrardowie miała niecodziennych gości. Do KPP przyszli uczniowie klasy mundurowej z Liceum Ogólnokształcącego im. Czesława Tańskiego w Puszczy Mariańskiej.

Młodzież została zapoznana z pracą i zadaniami Oficera Dyżurnego Komendy, a także miała okazję zobaczyć jak od strony technicznej wygląda badanie na zawartość alkoholu w organizmie. Uczniowie byli bardzo poruszeni, gdy weszli do pokoju okazań, ale największe zainteresowanie wzbudzili w nich więźniowie konwojowani do Zakładu Karnego. Licealiści mieli okazję zobaczyć specjalne pomieszczenia przeznaczone dla osób zatrzymanych i sprawdzić jak działa wykrywacz metalu. Następnie przeszli do Wydziału Prewencji w Komendzie i zaznajamiali się z codzienną służbą zespołu ds. wykroczeń, Referatu Ruchu Drogowego, Dzielnicowych, Oficera Prasowego i Zespołu ds. Nieletnich i Patologii. Młodzieży przedstawiono odpowiedzialność karną nieletnich i obowiązki wynikające z Ustawy o postępowaniu w sprawach Nieletnich. Na koniec Kierownik Referatu Ruchu Drogowego- st. asp. Marek Bednarz przedstawił licealistom jak wyglądają statystyki dotyczące wypadków w ruchu drogowym w całym powiecie, a także przypomniał o konieczności noszenia odblasków.

 /st.post. E.Piątek-Kwasek

Reklama