Prawdziwe dzieła sztuki w Jesionce

dziela j2

Wystawa gobelinów, prac malowanych na szkle oraz ceramiki artystycznej otwarta 20 listopada w Domu Parafialnym w Jesionce zakończyła projekt Ogród naturalny miejscem aktywnej ochrony przyrody. Prace na wystawę stworzyli uczestnicy warsztatów odbywających się w ramach projektu.

W warsztatach plastycznych wzięło udział 15 osób. Uczestnicy projektu podzielili się na dwie grupy pracujące pod czujnym okiem Państwa Elżbiety i Leszka Waszkiewiczów z Parku Wiejskiego w Antoniewie – realizatorów projektu. Pierwsza 8-osobowa grupa dorosłych i młodzieży realizowała zajęcia z tkania gobelinów. Druga grupa dzieci w wieku od 6 do 12 lat malowała na szkle i modelowała zwierzęta w glinie ceramicznej.

W trakcie warsztatów powstawały projekty i dzieła plastyczne przedstawiające florę i faunę ogrodu wiejskiego. Uczestnicy warsztatów swoimi pracami pokazali jakie ogromne pokłady piękna i dobra drzemią w człowieku. Sztuka pomogła nam przekształcić przyrodę w piękne dzieła plastyczne. Podczas spotkań panowała wspaniała, rodzinna atmosfera. Powstaniu prac towarzyszyła radość, poczucie satysfakcji i spełnienia. Po zakończeniu warsztatów i omówieniu wyników przystąpiliśmy do zorganizowania wystawy powstałych prac. Wystawa spotkała się z ciepłym przyjęciem lokalnej społeczności. Wspaniałe gobeliny, kolorowe malarstwo na szkle, bajeczne zwierzęta wzbudzały zachwyt i wywoływały na twarzach zwiedzających uśmiech.

Projekt „Ogród naturalny miejscem aktywnej ochrony przyrody” dofinansowany jest ze środków Programu „Fundusz Inicjatyw Obywatelskich – Mazowsze Lokalnie” realizowanego przez Fundację Fundusz Współpracy, Stowarzyszenie BORIS oraz Stowarzyszenie Europa i My. Kuźnia Inicjatyw, www.wiskitki.org

Reklama