Coma, Lao Che, Łzy…WOŚP zagra w Żyrardowie.

W niedzielę po raz 23 zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W wielkie „granie” włączy się również Żyrardów, gdzie główną atrakcją będą koncerty. Na scenie Centrum Kultury zobaczymy m.in. zespoły Coma, Lao Che, Łzy i Braci Figo Fagot.

 wosp15

Dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godnej opieki medycznej seniorów” – oto temat 23. Finału WOŚP. Fundacja niezmiennie od początków swojej działalności wspiera leczenie dzieci, trzeci rok z rzędu zbiórkę przeprowadza również pod kątem najstarszych pacjentów.

Na terenie Żyrardowa działania związane z Finałem prowadzi Sztab WOŚP, funkcjonujący przy Centrum Kultury. W najbliższą niedzielę kwestować będzie 271 wolontariuszy, w tym liczna reprezentacja Hufca ZHP Żyrardów im. Harcerzy Młodego Lasu, uczniowie placówek oświatowych z Żyrardowa i okolic, jak również wiele osób indywidualnych.

WOSP_2015_Plakat 2

Żyrardów rokrocznie włącza się w wielkie orkiestrowe “granie”, oprócz zbiórki organizując również rozmaite atrakcje, przyciągające nie tylko żyrardowian, ale także mieszkańców innych miast. Głównym punktem naszego programu, którym bez wątpienia możemy się chwalić w całej Polsce, są koncerty. W ubiegłych latach na scenie Centrum Kultury, będącego głównym miejscem naszych działań, pojawiały się niekwestionowane gwiazdy polskiej muzyki oraz zagraniczni goście. Plany dotyczące najbliższego Finału również zakładają wiele atrakcji. Zaproszenie do Żyrardowa przyjęli popularni i cenieni artyści, wspomnieć tu należy choćby o zespole Coma, wielokrotnym zdobywcy najbardziej prestiżowej polskiej nagrody muzycznej, Fryderyka, czy też formacji Lao Che, której członkowie zostali odznaczeni przez Prezydenta RP Srebrnym Krzyżem Zasługi – mówi Aleksandra Rutkowska, szefowa żyrardowskiego Sztabu WOŚP.

W ciągu dwóch dni (10-11 stycznia) na scenie Centrum Kultury pojawi się 11 zespołów, tworząc line-up, który z powodzeniem sprawdziłby się na dużym festiwalu muzycznym. Usłyszymy: Żyrardowską Grupę Bębniarską Comparsa, Zmazę, Dr Misio, Tabu, Lao Che, Comę, Ja Mmm Chyba Ściebie (ŁOWCY.Band), Immortal Dreams, Bulbwires, Braci Figo Fagot (koncert od lat 16!) oraz Łzy. Co istotne, żaden z zespołów, które wystąpią w naszym mieście, nie pobiera gaży koncertowej, lecz, grając zgodnie z zasadami wyznaczonymi przez Fundację WOŚP, otrzymuje jedynie zwrot kosztów transportu. Wszystkie środki zebrane w trakcie koncertów trafiają natomiast na konto Fundacji WOŚP, powracając pośrednio w formie profesjonalnego sprzętu medycznego.

Koncerty to jednak nie jedyne finałowe atrakcje. W piątek, 9 stycznia, w Osiedlowym Domu Kultury odbędzie się dyskoteka dla dzieci, a kilka godzin później w Tygielku/Centrum Kultury rozpocznie się impreza klubowa, w czasie której usłyszeć będzie można DJ-ów znanych z klubu 3ART. Sobota to natomiast m.in. nauka pierwszej pomocy w Centrum Kultury oraz impreza taneczna w Pizzerii ROMA. W niedzielę rano wszystkich sympatyków WOŚP zaprosimy na Plac Jana Pawła II do wspólnego zdjęcia WOŚP-owego, w tym samym miejscu wieczorem odbędzie się także Światełko do nieba, czyli pokaz sztucznych ogni, będący już nieodłącznym elementem każdego Finału. Nie zabraknie również czegoś dla miłośników sportu – w sobotę i niedzielę na kortach tenisowych Matchpoint Żyrardów odbywać się będzie turniej tenisowy dla dzieci i młodzieży, natomiast w niedzielę na terenie hali sportowej przy ul. Jodłowskiego rozegrany zostanie turniej rodziców dzieci z Akademii Piłkarskiej OSiR Żyrardów, a na pływalni skorzystać będzie można z lekcji pływania, udzielanych przez ratowników WOPR.

Wszyscy, którzy chcieliby dodatkowo wesprzeć cel Finału, będą mogli dokonać zakupu interesujących gadżetów, w tym gadżetów fundacyjnych z autografami Jurka Owsiaka.|
Zapraszamy do udziału w 23. Finale WOŚP – bądźcie z nami!
Szczegółowe informacje znaleźć można na stronie sztabu na Facebooku.

Sztab WOŚP Żyrardów

Reklama