Grodzisk wprowadza e-podatki

Nie trzeba stać w kolejkach do kasy aby opłacić podatki. Gmina Grodzisk Mazowiecki wprowadziła elektroniczny program e- podatki, dzięki któremu przez internet można zapłacić podatek od nieruchomości, leśny oraz rolny. Wystarczy zarejestrować się i utworzyć e- konto.

SONY DSC

Dzięki programowi, mieszkańcy gminy oraz właściciele nieruchomości mogą sprawdzić wysokość swoich podatków, ostatnie płatności a także zapłacić swoje należności, bez wychodzenia z domu. Wszystko dzięki specjalnej platformie. Aby z niej korzystać najpierw trzeba się na niej zarejestrować i założyć swoje e- konto. Kiedy urzędnik potwierdzi dane, otrzymamy login i hasło, za pomocą których będzie się trzeba logować. Platforma e-podatki to duże udogodnienie. W ten sposób można płacić podatki od nieruchomości, podatek leśny i rolny. Wkrótce z oferty będą mogły też skorzystać firmy płacące podatek od środków transportu.

-Chodzi o to, by jak najmniej ludzi stało przy kasie w urzędzie- mówi Maria Grabowska sekretarz Gminy Grodzisk Mazowiecki.

System e-podatki wprowadzany od roku. Niedawno platforma osiągnęła pełną funkcjonalność. Płatność podatków w ten sposób jest bezpieczna a system został zabezpieczony przed pomyłkami. Osoby, które jeszcze nie założyły konta, mogą to zrobić. Na stronie internetowej jest instrukcja, jak prawidłowo założyć e- konto. Można też przyjść do urzędu, do biura obsługi interesanta, gdzie można uzyskać pomoc w założeniu e- konta. J&A Media 

Reklama