Justynka dostanie wielofunkcyjny wózek od gminy

Mierzy 56 centymetrów, waży 3kg 400 gram, ma niebieskie oczy i sporo szczęścia. Justynka Karczewska jest pierwszym urodzonym w 2015 roku mieszkańcem Gminy Grodzisk Mazowiecki, i to ona zgodnie z tradycją otrzyma wielofunkcyjny wózek.

SONY DSC

Dziewczynka przyszła na świat 1 stycznia o godzinie 11.20 na oddziale położniczym pruszkowskiego szpitala. Zarówno mama jak i Justynka są już w domu i obie czują się dobrze. Dziś wybrały się na pierwszy spacer, w którym towarzyszyła im 8,5 letnia siostrzyczka dziewczynki. Justynka na razie dużo śpi i powoli zaczyna przybierać na wadze. Rodzice dziewczynki nie spodziewali się, że ich dziecko będzie pierwsze, ale cieszą się z tego oraz z bardzo miłego i pożytecznego prezentu. Druga dziewczynka, urodzona tego samego dnia, przyszła na świat zaledwie 10 minut później.

 

Gmina Grodzisk Mazowiecki wręcza wózek pierwszemu nowo narodzonemu mieszkańcowi gminy od 7 lat. Do tej pory wózek trafił do 3 chłopców i 3 dziewczynek. Takie prezenty wraz z dyplomami otrzymali już: Małgosia, Maja, Kacperek, Amelia, Aleksander i Karolek. Otrzymanie wózka nie jest uzależnione od dochodów rodziny. Zwyczaj jest elementem prorodzinnej polityki Gminy Grodzisk Mazowiecki prowadzonej od wielu lat. J&A Media

Reklama