Parking na 80 miejsc w Miedniewicach

W pierwszej połowie tego roku przy sanktuarium w Miedniewicach powstanie parking na 80 miejsc. Przetarg na wyłonienie wykonawcy został rozstrzygnięty. Jeśli pogoda pozwoli, parking może powstać do kwietnia br.

SONY DSC

 Parking powstanie na działce między istniejącym wyasfaltowanym miejscem do parkowania a budynkiem OSP Miedniewice. Dziś istnieje tam ogrodzona, pusta działka, która jest udostępniana parafianom i pielgrzymom na prowizoryczny parking w razie potrzeby. Dlatego teren ten został wzmocniony warstwą kruszywa i destruktu. Dzięki inwestycji miejscowość, sanktuarium oraz parafianie zyskają solidny parking, który pomieści 80 samochodów. 73 miejsca zaprojektowano dla samochodów osobowych, 3 miejsca dla autokarów i 4 miejsca dla osób niepełnosprawnych. Parking zostanie wzmocniony, odwodniony i wybrukowany. Pojawi się też na nim chodnik o szerokości 2 metrów. Z parkingu będzie można wyjechać na drogę powiatową.

Parking wybuduje firma MKL- BUD za blisko 378 tys zł. Przedsiębiorstwa da na wykonane prace 3 letnią gwarancję. Budowa ma się zakończyć, zgodnie ze specyfikacją, do 31 marca. J&A Media

Reklama