PiS rozpoczyna kampanię prezydencką

SONY DSC

Kilkaset osób przyszło na spotkanie z kandydatem PiS na urząd Prezydenta RP Andrzejem Dudą w żyrardowskiej Resursie. Europoseł nieco się spóźnił, bo dziś odbył już 6 spotkań, w Żyrardowie było siódme. Mimo to Andrzej Duda emanował energią, a mieszkańcy miasta powitali go oklaskami. Chętnych na spotkanie było tak wielu, że zabrakło numerków w szatni i krzeseł dla przybyłych, którzy zgromadzili się we wszystkich pomieszczeniach Resursy. W imieniu kandydata spotkanie rozpoczął poseł PiS Wojciech Jasiński, który przywitał prezydenta Żyrardowa i starostę żyrardowskiego, a także polityków PiS. Oznajmił zebranym, że jedyna szansa na sprawiedliwy kraj to rządy sprawowane przez Prawo i Sprawiedliwość po czym zapowiedział, że kandydat na Prezydenta RP Andrzej Duda przedstawi swój program wyborczy.

SONY DSC

Andrzej Duda podziękował wszystkim za przybycie i zapowiedział, że będzie się chciał spotkać z mieszkańcami wszystkich powiatów w Polsce, aby poznać ich problemy oraz sprawować urząd w imieniu wszystkich Polaków. W swoim wystąpieniu skupił się na błędach popełnianych przez urzędującego Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, który jego zdaniem alienuje się i nie podejmuje rozmów o problemach z różnymi grupami społecznymi. Wytknął też zachowawczość obecnemu Prezydentowi, który zdaniem Dudy nie chce angażować się w spory np. między rządem a lekarzami czy górnikami. Podkreślił też, że jeśli zostanie wybrany na najwyższy urząd w Polsce, będzie aktywnym Prezydentem odważnie angażującym się w ważne sprawy społeczne i polityczne, nie tylko w kraju ale i na świecie. Przekonywał również, że Polska jest zbyt mało aktywna w Europie, bo skupia się na pozostaniu w głównym nurcie, zamiast walczyć o interes kraju.

SONY DSC

Andrzej Duda jest prawnikiem, ma 42 lata i jest żonaty. Obecnie jest Europosłem. Wcześniej był posłem, podsekretarzem stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości (2006 r), od 2008 roku podsekretarzem stanu w Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, rzecznikiem PiS. 

Reklama