Ponad 33 mln na inwestycje w budżecie na 2015 rok

SONY DSC

Co piąta złotówka w budżecie Grodziska Mazowieckiego na 2015 rok zostanie przeznaczona na inwestycje. Przed końcem roku Rada Miejska przyjęła jednogłośnie plan finansowy na 2015 rok.Dochody gminy Grodzisk Mazowiecki wyniosą 163 mln zł, tyle samo wydatki. Gmina nie planuje deficytu lecz zamierza spłacić ok 9 mln zł zadłużenia.

 Wydatki inwestycyjne w nowym budżecie wyniosą ok 20% czyli ponad 33 mln zł. – To więcej o około 3 mln zł w stosunku do 2014 roku, do końca roku chcemy zwiększyć te wydatki o kolejne 2 mln- mówi skarbnik Gminy Piotr Leśniewski. Na budowę dróg z uzbrojeniem zapisano ok 7 mln zł, na dokończenie Szkoły nr 1 prawie 8 mln zł. W projekcie znalazły się też zapisy dotyczące rozbudowy Szkoły Podstawowej w Adamowiznie, Szkoły na Westfala, także rozpoczęcia inwestycji na Stawach Walczewskiego, czy wykonania projektu hali z lodowiskiem przy ulicy Sportowej (po ZGK). Na fundusz sołecki zapisano blisko 600 tys zł, na pomoc rzeczową dla województwa mazowieckiego ponad 850 tys zł (przebudowy chodników i skrzyżowań przy drogach wojewódzkich), pomoc dla powiatu grodziskiego 1mln zł (750 tys zł na chodnika we wsi Marynin, 250 tys na prace remontowe w szpitalu). Dochody gminy wzrosły o ok 3% w stosunku do ubiegłego roku i wynoszą 163 mln zł.

-To bardzo dobry budżet, bo gwarantuje mieszkańcom doczekanie się inwestycji w ich miejscowościach i poprawę warunków życia. Co ważne budżet uchwalony jednogłośnie- podkreśla z-ca burmistrza Piotr Galiński. J&A Media

Reklama