Ruszyły zapisy na badania pod kątem wykluczenia nowotworów

SONY DSC

Rusza druga tura bezpłatnych badań przesiewowych w kierunku rozpoznania nowotworów złośliwych. Podobnie jak jesienią, można się na nie zapisywać w Urzędzie Miejskim lub telefonicznie 22 755 20 16 albo 22 755 55 34.

Bezpłatne badania laboratoryjne są adresowane do osób powyżej 45 roku życia, zamieszkałych na terenie gminy Grodzisk Mazowiecki. Obejmują trzy pakiety. Pierwszy adresowany do pań- wykluczenie nowotworu narządu rodnego/ szyjki macicy, jajnika/ oraz nowotworu piersi. Drugi adresowany do panów – wykluczenie nowotworu jąder oraz gruczołu krokowego. Trzeci adresowany do pań i panów (mieszany)- wykluczenie nowotworu żołądka, jelita grubego oraz trzustki. Każda z zapisywanych osób może wybrać jeden pakiet.

Badanie polegające na pobraniu krwi, jest wykonywane w Zakładzie Diagnostyki Laboratoryjnej (II piętro) w Szpitalu Zachodnim w Grodzisku Mazowieckim, w dni powszednie między 8.00 a 15.00. Wyniki są do odebrania następnego dnia, wraz z komentarzem, co do dalszego postępowania.

Od jesieni 2014 roku na badania zapisało się ponad 2140 osób. Większość z nich została przebadana w ubiegłym roku. Od stycznia na badania kierowane są kolejne zapisane osoby. Od stycznia na listę czekających na badania zapisało się 30 osób. Te które zgłoszą się teraz będą mogły skorzystać z badań około marca lub kwietnia szacuje Kinga Omiotek z grodziskiego Centrum Informacji. J&A Media

Reklama