Włamywacz w rękach policji

W miniony czwartek, policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie zatrzymali 28-letniego mężczyznę, który włamywał się do samochodów. W sobotę ukradł laptopa.

SONY DSC

Kilka dni temu żyrardowska Policja otrzymała serię zgłoszeń dotyczących włamań do samochodów na terenie Żyrardowa. Policjanci Wydziału Kryminalnego jeszcze tego samego dnia wpadli na trop podejrzanego. Okazał się nim być 28-letni żyrardowianin. Tym razem, łupem włamywacza padły radioodtwarzacze samochodowe, pozostawione w pojazdach i inne przedmioty. 28-latek przyznał się łącznie do jedenastu kradzieży z włamaniem do samochodów osobowych i takie zarzuty przedstawiono mężczyźnie.

Sprawca tych włamań został zatrzymany przez policjantów w miejscu zamieszkania, gdzie podczas przeszukania odzyskano większość skradzionych przedmiotów, które po rozpoznaniu zostały wydane właścicielom.

Wg Kodeksu Karnego, przestępstwo kradzieży z włamaniem zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 10./ KPP Żyrardów Ewa Piątek- Kwasek

Reklama