Kronika PSP Żyrardów

Wypadki i kolizje na drogach powiatu żyrardowskiego, pożary od zapalenia sadzy w kominie oraz pomoc osobie starszej, która przewróciła się we własnym domu i nie mogła wstać bez pomocy. Kronika PSP Żyrardów.

We wtorek 27 stycznia ok. godz. 07:14 dwa zastępy z JRG i OSP Mszczonów brały udział w działaniach związanych z gaszeniem pożaru sadzy w kominie budynku jednorodzinnego w Badowie Górnym przy ul. Piekarskiej. Strażacy wygasili piec, częściowo rozebrali drewnianą konstrukcję dachu wokół komina. Po zakończeniu działań polecono właścicielowi wezwanie kominiarza, celem sprawdzenia i wyczyszczenia przewodu spalinowego. W ponad godzinną akcję zaangażowanych było łącznie 10 strażaków.

SONY DSC

 Do podobnego zdarzenia doszło tego samego dnia tuz przed g. 23. w miejscowości Słabomierz doszło do zapalenia sadzy w kominie budynku jednorodzinnego. Właściciel wygasił piec przed przybyciem strażaków, pożar ugaszono poprzez usunięcie resztek sadzy z komina. Tu również polecono właścicielowi wezwanie kominiarza. Po prawie godzinnej akcji strażacy z JRG Żyrardów i OSP Radziejowice powrócili do swoich strażnic.

 W czwartek 29 stycznia tuż po g. 4 rano strażacy z JRG Żyrardów pomagali ekipie pogotowia ratunkowego w dostaniu się do mieszkania na trzecim piętrze przy ul. Doczekała w Żyrardowie. Wewnątrz znajdowała się starsza osoba, która przewróciła się i nie mogła wstać o własnych siłach. Przed wyważeniem drzwi, wnuczek poszkodowanej przyniósł zapasowe klucze i obyło się bez wyważania.

 W piątek 30 stycznia tuż przed g. 10 na drodze krajowej nr 50 w Mszczonowie, doszło do groźnie wyglądającego wypadku. Samochód przewożący makulaturę przewrócił się na bok i blokował pas jezdni w kierunku Żyrardowa. Poszkodowany kierowca znajdował się pod opieką zespołu pogotowia. Strażacy zabezpieczyli miejsce wypadku, odłączyli akumulator w pojeździe, za pomocą sorbentu zebrali z jezdni rozlany płyn wspomagania układu kierowniczego. Miejsce zdarzenia po ponad godzinnej akcji, przekazano protokołem policji. W likwidacji skutków zdarzenia na czele z dowódcą JRG Żyrardów brało udział 8 strażaków z JRG Żyrardów i 6 strażaków z OSP Mszczonów.

W piątek 30 stycznia od g. 15.31 strażacy z JRG Żyrardów i OSP Mszczonów usuwali skutki zderzenia dwóch pojazdów osobowych, do którego doszło na ul. Tarczyńskiej w Mszczonowie. W momencie przybycia na miejsce poszkodowana kobieta znajdowała się pod opieką zespołu pogotowia ratunkowego. Strażacy zabezpieczyli miejsce wypadku, odłączyli akumulatory w pojazdach, za pomocą sorbentu zebrali z jezdni rozlany płyn chłodniczy. W akcji trwającej prawie 4 godziny brało udział łącznie 12 strażaków.

Również w piątek 30 stycznia przez prawie półtorej godziny strażacy oświetlali teren jezdni DK 50 w miejscowości Słabomierz, gdzie doszło do potrącenia pieszego przez samochód ciężarowy.

Reklama