Kronika PSP Żyrardów

 W poniedziałek 02 lutego ok. godz. 17:34 w Mszczonowie przy ul. Skierniewickiej doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W wyniku wypadku poszkodowane zostały trzy osoby podróżujące pojazdami. W chwili przybycia pierwszych zastępów straży poszkodowani znajdowali się pod opieką załóg pogotowia. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli akumulatory w pojazdach i zakręcili zawór butli LPG w jednym samochodzie. Nie stwierdzono wycieków płynów eksploatacyjnych. Po usunięciu zagrożeń miejsce przekazano obecnym na miejscu policjantom. W akcji trwającej ponad dwie godziny uczestniczyło 6 strażaków z OSP Mszczonów oraz 7 z JRG Żyrardów.

 Znowu pożar sadzy.

 W środę 04 lutego ok. 18.40 zauważono pożar sadzy w kominie budynku jednorodzinnego w miejscowości Smolarnia. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy z JRG Żyrardów. Strażacy wygasili ogień w kominku i ugasili palące się sadze za pomocą sita kominowego. Z uwagi na bardzo rozgrzaną konstrukcje komina za pomocą kamery termowizyjnej sprawdzono dokładnie palne elementy konstrukcji budynku i po schłodzeniu ich wodą akcję zakończono. Miejsce działań przekazano pisemnie właścicielowi, polecając jednocześnie wezwanie kominiarza celem wyczyszczenia komina i dokonania jego oględzin.

W piątek 6 lutego tuż przed g. 9 prawdopodobnie na skutek niezachowania zasad bezpieczeństwa w trakcie jazdy, kierowca samochodu dostawczego stracił panowanie nad pojazdem i wpadł do przydrożnego rowu w miejscowości Marianka na DK 50. Strażacy zabezpieczyli i oznakowali miejsce akcji oraz odłączyli akumulator w samochodzie. Kierowca został przebadany przez zespół pogotowia i pozostał na miejscu. Na miejsce wezwano również patrol policji. W półtoragodzinnej akcji brało udział 7 strażaków z JRG Żyrardów i 6 strażaków z OSP Mszczonów.

W sobotę 7 lutego tuż po g. 15 trzy zastępy z JRG Żyrardów gasiły pożar węgla w pomieszczeniu kotłowni w budynku jednorodzinnym położonym w Żyrardowie przy ul. Słonecznej. Strażacy weszli do środka w aparatach oddechowych i ugasili płonący węgiel jednym prądem wody. Równolegle dokonano przeszukania pomieszczeń mieszkalnych. W jednym z nich znaleziono przytomnego starszego mężczyznę, którego wyprowadzono na zewnątrz i przekazano załodze karetki pogotowia. Wygaszono piec, przewietrzono pomieszczenia i wyrzucono na zewnątrz nadpalone drewno składowane obok pieca. Obecni na miejscu ratownicy udzielili także pomocy lokatorce, która źle się poczuła. Na miejscu zdarzenia obecny był Komendant Powiatowy PSP. Po niespełna godzinnej akcji miejsce zdarzenia przekazano protokółem właścicielowi.

 SONY DSC

Również w sobotę 7 lutego ok. 22 prawdopodobnie na skutek samozapłonu biologicznego doszło do zapalenia wewnątrz pryzmy kompostu składowanej w Guzowie przy ul. Łubieńskich. Działania strażaków polegały na ugaszeniu płomieni a następnie przelewaniu wodą tlących się liści i pozostałości roślinnych. Po ok. 1,5 godziny na miejsce przybył operator koparko-ładowarki, który rozgarniał pryzmę i pomagał w jej dogaszaniu. Ugaszone pozostałości sprawdzano jeszcze za pomocą kamery termowizyjnej. Ta żmudna i ciężka całonocna akcja zajęła 22 strażakom z: JRG Żyrardów, OSP Guzów, OSP Nowe Kozłowice, OSP Jesionka prawie 8 godzin. Po całkowitym ugaszeniu ognia miejsce zdarzenia przekazano do dozorowania właścicielowi.

Reklama