Złodzieje w rękach policji

W minioną środę, (25.02) tuż przed godziną 17-tą, policjanci Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie zatrzymali mieszkańca powiatu żyrardowskiego, który dopuścił się przestępstwa rozboju. Mężczyzna ten, w dniu 24 lutego br., popchnął 58-letnią pracownicę sklepu ogólnospożywczego, mieszkankę powiatu żyrardowskiego, i ukradł pieniądze z kasy sklepowej w kwocie 200 zł. Następnego dnia został zatrzymany przez policjantów w drodze ustaleń operacyjnych i przewieziony do pomieszczenia dla osób zatrzymanych w Komendzie Powiatowej Policji w Żyrardowie. Usłyszał on zarzut dokonania rozboju, w piątek, (27.02) mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu i poddał dobrowolnie karze. Za  rozbój KK przewiduje do 12 lat kary pozbawienia wolności.

SONY DSC

Okradali domy, zostali zatrzymani

Policjanci z Posterunku Policji w Wiskitkach zatrzymali grupę 7 włamywaczy. W okresie od grudnia 2014 do stycznia 2015 roku, mężczyźni włamywali się do domów i budynków gospodarczych na terenie Gminy Wiskitki, okradając je. Przedmioty zostały odzyskane, mężczyznom postawiono 16 zarzutów.

Żyrardowska Policja od grudnia br., otrzymywała zgłoszenia dotyczące serii włamań do domów i pomieszczeń gospodarczych, oraz kradzieży z nich wartościowych przedmiotów. Od tego czasu, policjanci z Posterunku Policji w Wiskitkach pracowali nad zatrzymaniem sprawców. W lutym br., wpadli na ich trop i rozpoczęły się zatrzymania sprawców. Policjanci zatrzymywali kolejno siedmiu mężczyzn, w wieku od 17 do 20 lat, jeden z zatrzymanych miał 30 lat. Wszyscy, to mieszkańcy powiatów żyrardowskiego i sochaczewskiego, działali oni na terenie Gminy Wiskitki. Ich łupem padały wszelkie wartościowe przedmioty, głównie elektronarzędzia typu kosiarki, młoty pneumatyczne, piły, wiertarki, również rowery, sprzęt DVD, butle gazowe oraz inne przedmioty, takie jak np. dziecięca trampolina. Sprawcy kradli nawet przedmioty o wartości sentymentalnej- trzy szable oficerskie. Szacowana, łączna wartość skradzionych przez nich przedmiotów to blisko 12 tyś. zł.  Większość skradzionego mienia została odzyskana. 

Czterech  sprawców usłyszało łącznie 11 zarzutów, kradzieży oraz kradzieży z włamaniem, natomiast trzech usłyszało zarzut paserstwa. Wszyscy przyznali się do zarzucanych im czynów, jeden z nich odpowie dodatkowo za posiadanie środków odurzających w nieznacznej ilości. Za przestępstwo kradzieży z włamaniem, wg Kodeksu Karnego grozi  do 10 lat kary pozbawienia wolności.

/E.P.K

Reklama