Znów płoną łąki i nieużytki

Znów płoną łąki. Rozpoczął się sezon wypalania traw. Wandale próbują podpalać ekrany dźwiękochłonne, w kronice też płonące samochody i interwencje w budynkach mieszkalnych.

SONY DSC

W poniedziałek 16 lutego ok. g. 14.20 policjanci z Wiskitek poprosili o pomoc w dostaniu się do mieszkania na pierwszym piętrze budynku przy ul. Łubieńskich w Guzowie. Zachodziło podejrzenie, że coś złego stało się lokatorowi. Strażacy po rozstawieniu drabiny umożliwili wejście do środka policjantom, którzy otworzyli drzwi od wewnątrz i wpuścili do środka załogę pogotowia. Niestety obecny na miejscu lekarz stwierdził zgon mężczyzny. W akcji brali udział strażacy z JRG Żyrardów oraz OSP Guzów.

Również w poniedziałek trzykrotnie gaszono pożary suchych traw i nieużytków. Dwa pożary miały miejsce na terenie Prościeńca a jeden w Smolarni. We wszystkich przypadkach przyczyną powstania pożaru było celowe podpalenie. W największym pożarze w Prościeńcu spaleniu uległo ok. 7 ha nieużytków. Wieczorem ok. 22 dwa zastępy z JRG Żyrardów oraz OSP Jesionka gasiły pożar celowo podpalonego ekranu akustycznego zamontowanego w pobliżu stacji PKP Jesionka. O całym zdarzeniu poinformowano dyżurnego ruchu PKP.

 W sobotę 21 lutego ok. 15.15 z nieustalonych jeszcze przyczyn w ogniu stanął samochód osobowy Volkswagen zaparkowany na jednej z posesji w Słabomierzu przy ul. Prostej. Z pożarem walczyły dwa zastępy strażaków z JRG Żyrardów oraz OSP Korytów. W chwili dojazdu strażaków cały pojazd ogarnięty był ogniem, strażakom udało się tylko uratować pobliską wiatę. Po zakończeniu prawie godzinnej akcji miejsce zdarzenia przekazano pisemnie właścicielowi.

 Również w sobotę tuż po g. 19 dwa zastępy z JRG Żyrardów zostały wezwane do zadymienia na klatce schodowej w bloku mieszkalnym przy ul. Legionów Polskich w Żyrardowie. Na miejscu okazało się, że przyczyną tego zdarzenia było podpalenie drzwi do jednego z mieszkań, które ugaszono przed przybyciem strażaków. Celem przewietrzenia klatki otworzono wyłaz dachowy i użyto również wentylatora. Klatkę schodową i mieszkania sprawdzono dodatkowo miernikiem gazowym. Przybyli na miejsce policjanci zatrzymali osobę podejrzaną o podpalenie. W półgodzinnych działaniach uczestniczyło 9 strażaków.

 W sobotę ok. g. 20 w pobliżu przystanku kolejowego Jesionka nieznani sprawcy podpalili ekran dźwiękochłonny. Z uwagi na rodzaj materiału użytego do budowy ekranu, pożar zgasł przed przybyciem strażaków. Na miejscu obecna była Policja, gdyż był to już kolejny przypadek wandalizmu. Do podobnego zdarzenia doszło w poniedziałek 16 lutego.

Opracował Piotr Grzelecki, oficer prasowy PSP Żyrardów

Reklama