17 osób skorzystało z pomocy w czasie Niebieskiego Tygodnia

W czasie trwania ogólnopolskiej kampanii Niebieski Tydzień, na terenie powiatu żyrardowskiego zgłosiło się łącznie 17 osób pokrzywdzonych, które skorzystały ze świadczonej pomocy prawnej. Wśród nich dwóm osobom udzielono pomocy telefonicznie, 9 osób uzyskało poradę podczas rozmów osobistych. Ponadto w dwóch przypadkach wdrożono procedurę „Niebieskiej Karty”.

SONY DSC

W dniach 23-27 luty 2015 r., każdy mieszkaniec powiatu żyrardowskiego, który potrzebował pomocy, czy porady prawnej mógł ją bezpłatnie uzyskać w wielu instytucjach: Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Żyrardowie i Mszczonowie, Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Wiskitkach, Radziejowicach, oraz Puszczy Mariańskiej, Miejskich i Gminnych Komisjach Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie, a także w Komendzie Powiatowej Policji w Żyrardowie, Komisariacie Policji w Mszczonowie oraz Posterunkach Policji w Wiskitkach i Puszczy Mariańskiej. Wszędzie tam zorganizowano punkty poradnictwa wiktymologicznego. Osoby dyżurujące czyli prawnicy, specjaliści, policjanci, udzielali informacji o wszelkich danych teleadresowych instytucji udzielających pomocy, udzielały wszelkich porad osobom pokrzywdzonym przestępstwem. Wykaz instytucji został również umieszczony na stronie internetowej Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie.

Kampania odbyła się zgodnie z założeniami rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej”, była to już XII edycja. Kampania „Niebieski Tydzień” jest to wspólna akcja policji wraz z wszelkimi instytucjami pomocowymi, dedykowana ofiarom przestępstw.

st. post. Ewa Piątek-Kwasek

Reklama