Grodziscy urzędnicy pukają do domów mieszkańców

SONY DSC

Przeszkoleni urzędnicy Urzędu Miejskiego zapukają do domów mieszkańców wielu miejscowości w ramach kampanii „Bądź w porządku na wiosnę”. W ten sposób ratusz chce przypomnieć grodziszczanom o ich obowiązkach oraz formalnościach, których jeszcze nie dopełnili.

W gąszczu różnych przepisów ciążących na właścicielach posesji łatwo się pogubić, dlatego urząd gminy rozpoczyna kampanię pod nazwą Bądź w porządku na wiosnę. W ramach kampanii urzędnicy osobiście będą odwiedzać mieszkańców w ich domach.

-Mamy przygotowane ulotki, osoby są przeszkolone, będziemy udzielać informacji co należy zrobić, aby dopełnić wszystkich formalności- mówi Monika Kwiczak z UM w Grodzisku Mazowieckim.

Urzędnicy będą też mieli ze sobą formularze i deklaracje, które pomogą wypełnić na miejscu. Wizyty urzędników przede wszystkim mogą spodziewać się chodzi o właściciele posesji, którzy zapomnieli złożyć deklaracje śmieciowe, podłączyć się do kanalizacji gminnej lub mieszkają w domach, których nie zgłosili do opodatkowania.

Problem jest duży. Tylko w Radoniach na 217 posesji aż 64 właścicieli nie dopełniło jakichś formalności. To właśnie mieszkańców tej miejscowości urzędnicy odwiedzają jako pierwszych. Pierwsze wizyty złożono w sobotę 21 marca br. J&A Media

Reklama