Kronika PSP Żyrardów

 SONY DSC

Pożar w budynku przy ul Chopina, oraz w budynku przy ul. Skrowaczewskiego w Żyrardowie oraz wypadek na obwodnicy Mszczonowa. Kronika PSP Żyrardów.

We wtorek 24 lutego tuż przed g. 3 w nocy dwa zastępy z JRG Żyrardów zostały wezwane do pożaru pustostanu przy ul. Chopina w Żyrardowie. Pożar powstał w jednym z pomieszczeń na parterze. Strażacy szybko uporali się z ogniem, jednocześnie przeszukując pozostałe pomieszczenia w poszukiwaniu ludzi. Na szczęście nikogo nie było wewnątrz. Po ugaszeniu pożaru budynek oddymiono za pomocą wentylatora. W prawie godzinnej akcji uczestniczyło 9 strażaków z JRG Żyrardów.

W czwartek 26 lutego tuż po g. 4 nad ranem na rondzie obwodnicy Mszczonowa doszło do kolizji 3 samochodów, którymi podróżowało 5 osób. Obecne na miejscu pogotowie przebadało uczestników zdarzenia, nikt nie wymagał udzielenia pomocy. Strażacy z JRG Żyrardów oraz OSP Mszczonów zabezpieczyli i oznakowali teren akcji, odłączyli akumulatory w pojazdach. Ponieważ nie stwierdzono wycieków paliwa oraz płynów eksploatacyjnych miejsce przekazano pisemnie obecnym na miejscu policjantom.

W niedzielę 1 marca tuż po 1 w nocy dwa zastępy gaśnicze z JRG Żyrardów zostały wezwane do zadymienia na klatce schodowej budynku wielorodzinnego przy ul. Skrowaczewskiego w Żyrardowie. Na miejscu okazało się, że przyczyną zadymienia był palący się materac znajdujący się na opoczniku klatki schodowej. Pożar udało się ugasić mieszkańcom przed przybyciem strażaków. Działania polegały na przewietrzeniu klatek schodowych, wyniesieniu resztek materaca na zewnątrz oraz wezwaniu patrolu policji, ponieważ przyczyną pożaru było najprawdopodobniej celowe podpalenie.

 Link do strony „Nie dla wypalania traw” – http://www.straz.pl/badz-bezpieczny/pozary-traw

 /oprac. Piotr Grzelecki, oficer prasowy komandanta PSP Żyrardów

Reklama