Ośrodek Pomocy Społecznej aktywizuje społecznie i zawodowo

 rszops

Bezrobotni, wykluczeni społecznie, bez motywacji i chęci do działania mają szansę na zmianę. Grodziski Ośrodek Pomocy Społecznej rozpoczął realizację drugiej edycji Programu Aktywizacji i Integracji. W zeszłym roku podczas trwania pierwszej edycji udało się przeszkolić 10 osób w tym 13.

 

Zajęcia rozpoczęły się drugiego marca potrwają dwa miesiące. Do udziału w projekcie kwalifikuje Powiatowy Urząd Pracy.

 

Projekt ma pobudzić do aktywności społecznej i zawodowej osoby będące w trudnej sytuacji. Zajęcia integracyjne mają podnieść ich umiejętności i samoocenę, ponadto są motywacją do działania.

 

-Główny nacisk kładziemy na przywracanie ludzi do życia społecznego- mówi Rafał Szczepaniak dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Grodzisku Mazowieckim. Uczestnicy projektu uczą się autoprezentacji, sposobu wyrażania myśli, załatwiania spraw w instytucjach ale też umiejętności pracy z komputerem. -Staramy się również wzbudzić w nich nowe zainteresowania, jak czytanie książek czy wizyta w kinie- dodaje szef OPS.

 

Dzięki uprzejmości Biblioteki Miejskiej warsztaty odbywają się w Pawilonie Kultury codziennie od godziny 8.30 do 10.00. Dwie godziny dziennie ich uczestnicy wykonują prace społecznie użyteczne w różnych instytucjach gminy.

 

J&A Media

Reklama