Posypały się mandaty dla bałaganiarzy

SONY DSC

Aż 16 mandatów i kilkanaście pouczeń. To efekt pierwszych kontroli zaniedbanych działek, przeprowadzonych zgodnie z zapowiedzią Straży Miejskiej, na terenie gminy Grodzisk Mazowiecki.

W sumie strażnicy skontrolowali 37 posesji wyglądających na zaniedbane lub po zgłoszeniu mieszkańców gminy. W 7 przypadkach Straż Miejska nie miała uwag do właścicieli posesji. Aż w 30 przypadkach stwierdziła poważne zaniedbania i stwarzanie zagrożenia pożarowego.

-Pouczyliśmy właścicieli i daliśmy czas na uporządkowanie działki. Mandaty posypały się w czasie drugiej wizyty, jeśli na działce nic się nie zmieniło- mówi Jan Stachurski komendant grodziskiej Straży Miejskiej.

Ci właściciele działek, którzy nie zareagowali na pouczenia, otrzymali mandaty w wysokości od 100 do 500 złotych. To nie koniec kontroli nieuporządkowanych działek. Straż Miejska nadal będzie prowadziła czynności, również te na wniosek mieszkańców.

Kontrola działek ma zwrócić uwagę na dwa aspekty dbania o porządek: estetykę oraz bezpieczeństwo. Zarośnięte działki i suche konary drzew mogą zagrażać bezpieczeństwu pożarowemu sąsiednich posiadłości. J&A Media

Reklama