Tragiczny bilans weekendu

Cztery wypadki, pięć osób rannych, jedna osoba poniosła śmierć na miejscu. Tak wygląda tragiczny bilans minionego weekendu na drogach powiatu żyrardowskiego. Żyrardowscy policjanci apelują: Jedźmy ostrożnie! Używajmy elementów odblaskowych.

SONY DSC

Tylko w miniony weekend (13.03-15.03), żyrardowska policja odnotowała aż cztery wypadki na drogach powiatu żyrardowskiego. Łącznie pięć osób trafiło do szpitala z ogólnymi obrażeniami ciała, jedna osoba poniosła śmierć na miejscu, przechodząc przez nieoświetlone przejście dla pieszych w miejscowości Korytów. 77-letnia piesza kobieta, pomimo podjętej natychmiastowo akcji reanimacyjnej przez policjantów z żyrardowskiej komendy, jadących akurat tamtędy na służbę niestety poniosła śmierć w wyniku posiadanych obrażeń. Kobieta nie posiadała żadnych elementów odblaskowych, co powinno dać tutaj do myślenia pieszym, którzy jeszcze nie posiadają, bądź nie używają odblasków. Pomimo kar w drodze mandatu karnego w dalszym ciągu piesi się nie stosują do przepisu Ustawy Prawo o Ruchu Drogowym, gdzie pieszy poruszający się drogą w miejscu nieoświetlonym, poza terenem zabudowanym jest zobligowany do noszenia elementu odblaskowego. Ponadto policjanci udaremnili dalszą jazdę kierującemu, który prawdopodobnie doprowadziłby do wypadku, gdyż 35-letni kierujący pojazdem ciężarowym marki Renault Magnum posiadał blisko 4 promile alkoholu. Apelujemy o rozważną, trzeźwą jazdę, wyobraźnię na drodze, nośmy elementy odblaskowe, one nie są drogie, a naprawdę mogą uratować to, co mamy najcenniejsze- życie.

Zatrzymany przez policjantów, odpowie za narkotyki

W nocy z 13 na 14 marca br., policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego z Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie zatrzymali 28-letniego mężczyznę, który posiadał przy sobie substancję psychotropową w postaci amfetaminy.

W miniony piątek (13.03), ok. godz. 23-ciej na terenie miasta Żyrardowa, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie, podjęli czynności legitymowania wobec 28-letniego mieszkańca Żyrardowa. Mężczyzna ten, w trakcie legitymowania zachowywał się bardzo nerwowo, co zaniepokoiło policjantów i wzbudziło w nich uzasadnione podejrzenia. Podczas przeszukania odzieży wierzchniej 28-latka, policjanci ujawnili w kieszeni jego kurtki torebkę strunową tzw. „dilerkę” z zawartością białego proszku. Żyrardowianin twierdził, że torebkę z proszkiem znalazł wychodząc z domu.

Mężczyzna został zatrzymany oraz przewieziony do policyjnego aresztu celem wyjaśnienia sprawy i zbadania substancji. Torebka z białym proszkiem została zabezpieczona. Badanie substancji testerem narkotykowym potwierdziło, że jest to amfetamina, toteż żyrardowianin usłyszał zarzut posiadania substancji psychotropowej w postaci amfetaminy i przyznał się do zarzucanego mu czynu.

28-latek odpowie za posiadanie zabronionych substancji w ilości około 0,7 grama, za co Ustawa o Przeciwdziałaniu Narkomanii, przewiduje do roku kary pozbawienia wolności.

st. post. Ewa Piątek-Kwasek

Reklama

Jedna odpowiedź to “Tragiczny bilans weekendu”

  • Szeola

    Chciałam nadmienić, że akurat to przejście w Korytowie przejście dla pieszych JEST OŚWIETLONE, i jest TERENEM ZABUDOWANYM. W związku z tym noszenie odblasku NIE JEST OBOWIĄZKOWE. A inna sprawa, że kierowcy w tym miejscu jeżdżą z prędkością większą niż 50 km/h.

Trackbacks

  •