Uwaga! Znów kradną rowery!

Wraz z wiosną wrócił problem kradzieży rowerów i motorowerów. W ostatnich dniach, niemal codziennie żyrardowska policja odnotowuje kradzieże jednośladów.

SONY DSC

Do kradzieży rowerów dochodzi przez całą dobę, na terenie całego powiatu żyrardowskiego. Wiele rowerów ginie z otwartych klatek schodowych lub spod sklepów. Sprawcy najczęściej wykorzystują nieskuteczne zabezpieczenia lub po prostu ich brak. W trosce o mieszkańców powiatu żyrardowskiego policjanci apelują do wszystkich rowerzystów, aby nie zostawiali swoich cennych jednośladów bez nadzoru oraz zabezpieczali je przed kradzieżą. Sprawcy kradzieży najczęściej wykorzystują nasze roztargnienie. Pozostawione „na chwilę” rowery na klatce schodowej, przed sklepem, czy blokiem mieszkalnym, otwarte drzwi do garażu, piwnicy domu lub mieszkania, pozostawiony rower na balkonie bez dobrego zabezpieczenia- są to doskonałe okazje dla potencjalnego sprawcy kradzieży.

Żeby utrudnić działanie złodziejowi oraz nie stać się ofiarą kradzieży, warto przypomnieć sobie kilka podstawowych zasad. Przede wszystkim trzeba postawić na profesjonalne zabezpieczenie, skorzystać z mocnych i profesjonalnych blokad. Pamiętajmy, że nawet najprostsze zabezpieczenie może utrudnić kradzież. Pozostawiony rower nawet na chwilę przypnij do nieruchomej części otoczenia. Linka powinna trzymać nie koło, które łatwo zdjąć, ale ramę wraz z nim. Dobrze zabezpiecz piwnicę przed włamaniem. Ponadto, warto sfotografować rower, aby w przypadku jego kradzieży móc przekazać zdjęcie policjantom. Warto wiedzieć, że w karcie gwarancyjnej powinien być wpisany numer ramy –rowery zwykle posiadają niepowtarzalny numer przypisany do samej ramy lub całego roweru. Jeśli nie jest wpisany- warto go zanotować.

Dobrze jest dodatkowo oznakować swój rower na policji, po wcześniejszym umówieniu pod nr tel. 46/858-21-38

/E.P.K./ fot. z arch J&A Media

Reklama

Jedna odpowiedź to “Uwaga! Znów kradną rowery!”

  • POLDEK

    Według mnie to ludzie powinni chodzić po skupach złomu w Żyrardowie i jestem pewny, że nie jedna zguba się znajdzie.

Trackbacks

  •