Wpadli pijani kierowcy i niedoszły włamywacz

Trzech nietrzeźwych kierujących zatrzymanych

Niestety, miniony weekend na drogach powiatu żyrardowskiego nie należy do zbyt udanych i bezpiecznych. Policjanci żyrardowskiej „drogówki” zatrzymali trzech nietrzeźwych kierujących. Dwaj z nich mieli po 3 promile.

SONY DSC

Pomimo wszelkich akcji profilaktycznych i informacyjnych, kierujący nadal wsiadają „za kółko” po spożyciu alkoholu. W miniony weekend, od popołudnia 27 lutego, do 1 marca br., żyrardowscy policjanci zatrzymali aż trzech kierujących, którzy okazali się być nietrzeźwi. Dwaj z nich posiadali blisko 3 promile alkoholu. Trzeci posiadał ponad 0,5 promila. Jeden z mężczyzn spowodował kolizję z drugim pojazdem, natomiast drugi odważył się uciekać pojazdem przed policjantami. Wszyscy trzej, opowiedzą teraz przed Sądem.

Prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, określonym w kodeksie karnym, zagrożonym grzywną, karą ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Policja apeluje : Piłeś? Nie jedź!

Odpowie za usiłowanie kradzieży z włamaniem

Do 10 lat kary pozbawienia wolności grozi 30-letniemu żyrardowianinowi, który usiłował włamać się do pojazdu marki Fiat 126 p. Ujął go właściciel i wezwał policję.

W miniony poniedziałek, (02.03) około godz. 22-giej, Oficer Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie otrzymał zgłoszenie, że przy ul. Wysockiego w Żyrardowie, prawdopodobnie ktoś się włamuje do samochodu. Na miejsce skierowano patrol policji, który zastał przy „maluchu” kilku szarpiących się mężczyzn. Jak ustalono, jednym z nich był sprawca włamania do pojazdu. Prawdopodobna kradzież pojazdu została udaremniona przez właściciela, który zupełnie przypadkowo zauważył sprawcę przez okno z cukierni w której przebywał. Włamywacz nie zdołał uciec, został przejęty przez policjantów. Przewieziony do Komendy Policji w Żyrardowie został zbadany na trzeźwość. Miał około 2 promili alkoholu.

Mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem, za co Kodeks Karny przewiduje do 10 lat kary pozbawienia wolności.

Lekcja prawa

W poniedziałek (02.03), policjantki z Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie, zajmujące się tematyką nieletnich i patologii odwiedziły klasę 3 „d” z Zespołu Szkół Publicznych nr. 3 w Żyrardowie. Spotkanie miało charakter pogadanki o bezpieczeństwie i odpowiedzialności nieletnich.

Policjantki tłumaczyły licealistom czym jest odpowiedzialność i czym są czyny karalne w myśl Ustawy o Postępowaniu w Sprawach Nieletnich. Poruszyły również tematykę szeroko rozumianego bezpieczeństwa i przemocy rówieśniczej. Młodzież bardzo chętnie rozmawiała zadawała liczne pytania. Jak się okazało, nastolatki dobrze wiedzą czym jest demoralizacja i że np. nierealizowanie obowiązku szkolnego- tzw. „wagary” to czyn mogący świadczyć o niej. Lekcja spotkała się z przyjaznym odzewem natomiast młodzież dziękowała za cenną wiedzę z zakresu prawa.

 st. post. Ewa Piątek-Kwasek

Oficer Prasowy

Komendanta Powiatowego Policji w Żyrardowie

Reklama