Żyrardowianki chcą się wzajemnie wspierać

W żyrardowskiej Żyrafie (Stara Przędzalnia) pierwszy raz spotkały się panie, które chcą wykorzystać swoje umiejętności i doświadczenia i podzielić się nimi z innymi kobietami w projekcie AKWARELA. Na pierwsze spotkanie przyszło 20 pań, kolejne jest planowane pod koniec marca br., w czasie którego dziennikarka jednej z ogólnopolskich stacji opowie o byciu przekonującą, znaczeniu sposobu mówienia i siły głosu. Wśród propozycji na kolejne spotkania pojawiły się m.in. warszataty decupage. /red

P1050836

27.02.2015 w Restauracji Żyrafa odbyło się spotkanie inauguracyjne AKWARELA. Jest to projekt, który ruszył pod skrzydłami i patronatem Stowarzyszenia Żyrardów Odnowa. Spotkanie inauguracyjne zostało poprowadzone przez Ewę Korzemską -pedagogiem, psychologiem, trenerem rozwoju osobistego, nauczycielem Vedic Art. Akwarela już po pierwszym spotkaniu udownodniła, że jest ogromna potrzeba takich spotkań a tematyka jaką Panie chcą poruszyć na kolejnych spotkaniach pokazuje, że projekt ma naprawdę ogromny potencjał.

P1050834

 

Takimi słowami do przybycia na pierwsze spotkanie zachęcała jego autorka i prowadząca:

Kobieta zmienną jest jak mawiał poeta. Każdego dnia inną. I tak jak nie ma dwóch takich samych obrazów, tak nie ma na świecie dwóch identycznych kobiet. Jest jednak wiele cech wspólnych, które łącza nas kobiety w niezwykły barwny obraz. Bo każda z nas jest
A-ambitna
K-kreatywna
W-waleczna
A-artystyczna
R-racjonalna
E-emocjonalna
L-lubiąca siebie
A-asertywna
Na co dzień borykamy się z niezliczoną liczbą trudnych życiowych sytuacji. Staramy się zapanować nad łączeniem dziesiątek obowiązków. W ciągłym biegu, napięciu i stresie.
Czasami zapominamy o sobie. Dajemy, nie zdając sobie sprawy, że nasze energetyczne, fizyczne i emocjonalne zasoby, nie są studnią bez dna.
W świecie zwierząt, matka lwica, lisica, czy wilczyca, najpierw sama zaspokaja apetyt, zanim do zdobyczy dopuści potomstwo. W samolocie stewardessa instruuje, żeby w razie problemów, maskę tlenową założyła najpierw matka, a dopiero potem zadbała o dziecko. Ma to przeogromny sens, bo w pogoni za byciem doskonałą, gubimy siebie. Im będziemy silniejsze, tym więcej będziemy mogły dać.
Akwarela, to miejsce, gdzie będziemy mogły doszlifować naszą doskonałość. Bo jesteśmy doskonałe, tylko nauczone od zawsze skromności, umniejszamy nasze zasługi, umiejętności i możliwości.
Będziemy mogły wymienić się pomysłami, sposobami radzenia sobie z dziećmi, mężami, pracą, teściową, szefową… I jak od tego wszystkiego nie zwariować!
Każda z nas jest kopalnią wiedzy. A kilka takich kopalni, przy kawie, herbacie czy maleńkich kaloriach… Kto wie co może z tego wyniknąć?


Zapraszamy zatem na kolejne spotkanie, które odbędzie się już 27 marca o godzinie 18:00.

Więcej informacji z samego spotkania na stronie www.facebook.com/zyrardowodnowa

Magdalena Pawlak

Rzecznik Prasowa

Stowarzyszenie Żyrardów Odnowa

Reklama