Akwarela zaprasza na warsztaty

SONY DSC

Klub Żyrafa oraz Stowarzyszenie Żyrardów Odnowa zaprasza na kolejne spotkanie dla Pań- Akwarela już 24.04 o godz. 18:00 .

SONY DSC
Wiosna to czas prawdy dla naszych bioder, kondycji, zdrowia i samopoczucia.
Dżinsy stawiają bierny opór, zadyszka łapie już na pierwszym piętrze, a całość ukoronowana gigantycznym poczuciem winy. Samoakceptacja stojąc na baczność mieści się pod szafą.
Unikamy luster, a na chwilową poprawę samopoczucia fundujemy sobie pizzę, lody, hamburgera, lub coś innego, według osobistych preferencji.
Większość z nas ma za sobą procedury dietetyczne, cud suplementy, magiczne herbatki, odchudzające bransoletki magnetyczne i całą masę wynalazków, jaką kreatywni wynalazcy nam proponują.  Z jakim skutkiem? Delikatnie mówiąc różnym.
My kobiety, jesteśmy wielce złożonymi  istotami. Skomplikowany metabolizm rządzony hormonami( codziennie w innym składzie), nie daje się prostym trikom.
Bo z jednej strony zdrowe odżywianie, to podstawa.
Z drugiej, ruch, aktywność fizyczna, to można by rzec kolejna podstawa.
A trzecia podstawa, to świadomość, że wszystko zaczyna się w głowie.
Decyzje o podjęciu zmian, motywacja, samozaparcie i odkrycie dlaczego chciałam być „puszysta” i dlaczego już nie chcę, rodzą się w naszym świadomym umyśle. I dopiero połączenie tych trzech elementów daje szansę na sukces.
Zatem podejmijmy wyzwanie na wiosnę.
Zapraszamy na spotkanie z trzema specjalistkami od ciała.
Dietetyk mgr. Inż. Małgorzata Kamionkowska opowie nam, jak sposób naszego odżywiania wpływa na udaną lub nieudaną walkę z nadwagą  Podpowie jak możemy sobie pomóc, a czego lepiej nie fundować naszym organizmom.  Bo odchudzanie, to przede wszystkim jedzenie. Umiejętne.
Ale żeby zadbać o siebie, nie zawsze wystarczy dieta. Bo aktywność fizyczna, to największy nasz sprzymierzeniec i wróg zbędnych centymetrów. Co robić, jak często i jaki rodzaj aktywności wybierać opowie nam … Gimnastyka gimnastce nierówna, a odpowiednio ustalony plan treningowy może zdziałać cuda.
W naszych postanowieniach dobrze byłoby wytrwać.  Co dzieje się z naszą motywacją, dlaczego odpuszczamy, dlaczego dajemy sobie podświadomą zgodę na większy lub największy rozmiar ubrań, skąd biorą się sabotaże, każące wracać do starych nawyków. Jak to się stało, że nagle przybyło kilogramów, dlaczego czekoladą leczymy chandrę, pierogami wyrażamy miłość a chipsami nakręcamy dobrą zabawę.  Na te i inne pytania odpowie coach, trener rozwoju osobistego, pedagog  Ewa Korzemska .
Zapraszamy więc po raz trzeci w gościnne progi Żyrafy, na rozmowę, wymianę doświadczeń, wspierające słowo, herbatę, kawę i być może ostatnie przed wielką decyzją ciastko.

Rzecznik Prasowa stowarzyszenia Żyrardów Odnowa
Magdalena Pawlak

Reklama