Diler i włamywacze w rękach policji

Sprzedawał narkotyki, został zatrzymany

W piątek 24 kwietnia, Sąd Rejonowy w Żyrardowie zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy, wobec zatrzymanego 22-latka. Mężczyzna ten odpowie za wprowadzanie narkotyków do obrotu.

W miniony czwartek, (23.04) br., ok. godz. 13.00, policjanci Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie, w wyniku przeszukania pomieszczeń mieszkalnych należących do 22-letniego mieszkańca Gminy Wiskitki, ujawnili w mieszkaniu 50 gram środka odurzającego w postaci suszu roślinnego oraz 25 gram substancji psychotropowej w postaci amfetaminy. 22-latek usłyszał zarzut wprowadzania do obrotu znacznej ilości środków odurzających i substancji psychotropowych, za co Ustawa o Przeciwdziałaniu Narkomanii przewiduje do 10 lat kary pozbawienia wolności.

W piątek, (24.04) na wniosek Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie, za pośrednictwem Prokuratury, Sąd Rejonowy w Żyrardowie zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3-miesięcy, wobec mężczyzny.

SONY DSC

Odpowiedzą za włamanie i napaść na policjanta

 Policjanci KPP w Żyrardowie udaremnili kradzież i włamanie dwóm mężczyznom. Podczas zatrzymania, jeden ze sprawców uderzył interweniującego policjanta pięścią w twarz i usiłował wpłynąć na policyjne czynności związane z zatrzymaniem. Obaj to mieszkańcy Żyrardowa.

W piątek (24.04) br., policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego z Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie, zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn, którzy włamali się do jednego z magazynów mieszczących się w Żyrardowie. Sprawcy po uprzednim wyłamaniu okna dostali się do wnętrza budynku, skąd usiłowali ukraść wyposażenie magazynu, jednak policjanci udaremnili im zamierzony cel i ich zatrzymali. Podczas zatrzymania, jeden z mężczyzn próbował zmusić funkcjonariusza policji do zaniechania czynności. Gdy policjant nie uległ wywieranej na niego presji, mężczyzna ten zaatakował funkcjonariusza i zadał mu cios pięścią w twarz. Ponadto, napastnik szarpiąc się, odpychał rękoma policjanta, naruszając przy tym jego nietykalność cielesną. Pomimo to, obaj mężczyźni zostali doprowadzeni do Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie, gdzie usłyszeli zarzuty usiłowania dokonania włamania.

Jednemu z nich, postawiono dodatkowo zarzut wpływania przemocą lub groźbą bezprawną na czynności urzędowe, (za co Kodeks Karny przewiduje do 3 lat kary pozbawienia wolności), zarzut naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza wykonującego obowiązki służbowe, (za co Kodeks Karny przewiduje również do 3 lat kary pozbawienia wolności) oraz znieważenie funkcjonariusza, (za co Kodeks Karny przewiduje do roku kary pozbawienia wolności).

Za kradzież z włamaniem, wg Kodeksu Karnego, przewidziana jest kara do 10 lat pozbawienia wolności./ st. post. Ewa Piątek-Kwasek, Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Żyrardowie

Reklama