Premiera Emilki Teatru Przędzalnia

emilka

70 aktorów amatorów, kilka godzin zdjęć, 9 miesięcy pracy i wreszcie jest. W niedzielę 12 kwietnia o 19.00 w żyrardowskim Kinie Len odbędzie się Premiera „Emilki” pierwszego filmu Teatru Przędzalnia. Obraz powstał na podstawie ostatniego spektaklu Teatru Przędzalnia, który zyskał uznanie widzów. To prawie godzinna opowieść o wyobcowanej nastolatce, przemocy i dramacie. Co ciekawe spektakl i film powstał na podstawie autorskiego scenariusza, aktora i psychologa Marcina Szymańskiego oraz członków Teatru Przędzalnia.

 Film dedykowany jest młodzieży i dorosłym, którzy czasem gubią się w pogoni za sukcesem pieniędzmi lub popularnością

-Dorastająca młodzież sprawdza różne granice, na ile może sobie pozwolić w stosunku do kolegów, rodziców, ile sama jest w stanie znieść, podważa też autorytety. I w Emilce te wszystkie rzeczy są- mówi Anna Szymańska, współtwórczyni Teatru Przędzalnia, autorka kostiumów i scenografii. 

Dziś o 19.00 film zobaczą tylko zaproszeni goście, aktorzy, dziennikarze oraz przyjaciele. 26 kwietnia i 8 maja, obraz będą mogli zobaczyć wszyscy. Bilet będzie kosztował 10 zł. Film zostanie też wysłany na konkursy. /Anna Wrzesień

Reklama