Grodziscy urzędnicy pukają do domów

Najpierw Radonie, teraz Szczęsne, wkrótce Adamowizna, Janinów i Odrano Wola. Grodziscy urzędnicy pukają do kolejnych domów z ulotkami i informacją o tym, o czym zapomnieli mieszkańcy.

SONY DSC

Chodzi o grodziską akcję „Bądź w porządku na wiosnę”, która przypomina mieszkańcom o obowiązku zgłoszenia do opodatkowania domów, złożenia deklaracji śmieciowych oraz przyłączania się do miejskiej kanalizacji.

W miejscowości Radonie urzędnicy odwiedzili ponad 50 gospodarstw domowych, gdzie według danych UM nie została dopełniona któraś z  formalności.

-Można powiedzieć, że nasze wizyty przynoszą wymierny skutek, bo połowa z odwiedzonych mieszkańców już złożyła wnioski- mówi Monika Kwiczak z UM.

W miejscowości Szczęsne na liście do odwiedzenia jest około 70 adresów na około 250 istniejących. Urzędnicy pukają do domów w soboty, kiedy można zastać mieszkańców. Zostawiają ulotki informujące o obowiązkach mieszkańców, a także wyjaśniają wątpliwości. Mają też ze sobą formularze, które na miejscu pomagają wypełniać i od razu odbierają od mieszkańców.

Przy okazji urzędnicy liczą dzieci i zachęcają mieszkańców do meldowania się. Co prawda nie ma obowiązku meldunkowego, ale w ten sposób gmina łatwiej może planować np miejsca w przedszkolach czy szkołach.

Przed wakacjami urzędnicy mają odwiedzić większość południowych wsi gminy, gdzie najbardziej dynamicznie rozwija się budownictwo jednorodzinne. Potem przyjdzie czas na osiedla w mieście./ red

Reklama