Idą zmiany. Żyrardów bez Biegu Majowego

Zmiany w kalendarzu imprez miejskich. Nie będzie Wielkiego Biegu Majowego, który od 8 lat odbywał się w Żyrardowie. Nowy prezydent Żyrardowa Wojciech Jasiński uznał, że „bieganie za zabytkowym, autobusem emitującym spaliny jest nieprofesjonalne”. W zamian ratusz zaangażuje się w kilka biegów profesjonalnych o zupełnie innym wymiarze. Pierwszy z nich, argumentował prezydent, już się odbył i był to bieg Tropem Wilczym, upamiętniający żołnierzy wyklętych, kolejny jest planowany na wrzesień.

SONY DSC

Wielki Bieg Majowy, był rodzajem happeningu i odbywał się w pierwszych dniach maja. Jego trasa prowadziła od Placu Jana Pawła II do Eko Parku, gdzie odbywało się ognisko.

To nie jedyna zmiana w kalendarzu imprez miejskich w Żyrardowie. Na razie nie wiadomo czy odbędą się Europejskie Integracje Muzyczne, których główną postacią był jazzman Włodek Pawlik. Ta impreza odbywała się przez 10 ostatnich lat i łączyła się z konkursem dla młodych muzyków oraz warsztatami jazzowymi.

Za to bez wątpienia odbędzie się Miasto Gwiazd, którego organizator jako jedyny przystąpił do ogłoszonego przez miasto konkursu na organizacje jesienią szeregu imprez. Otrzyma na organizację wydarzenia 70 tys zł z budżetu miasta.

Na razie nie wiadomo co będzie z Europejskimi Dniami Dziedzictwa, które w ostatnich latach również nie cieszyły się specjalnym powodzeniem w ratuszu. Kalendarz imprez będzie na bieżąco weryfikowany, ale dopiero po zapowiadanej na koniec miesiąca restrukturyzacji ratusza. Co do tej ostatniej szczegóły również nie są znane. /Anna Wrzesien

Reklama