Seria zatrzymań w Wiskitkach

We wtorek i środę (28-29.04) br., policjanci z Posterunku Policji w Wiskitkach zatrzymali trzy osoby poszukiwane nakazami doprowadzenia wydanymi przez Sąd Rejonowy w Żyrardowie. Wszyscy trafili do Zakładów Karnych.

SONY DSC

Pierwsze z zatrzymań nastąpiło około godz. 15.30, kiedy 61-letni mieszkaniec Gminy Wiskitki został zauważony przez policyjny patrol, jak spożywa alkohol w miejscu objętym zakazem. Mężczyzna był już znany policjantom, ponieważ popełniał już wcześniej wykroczenia tego typu, natomiast był poszukiwany za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości oraz niestosowanie się do wyroku Sądu. Mężczyzna został przewieziony do pomieszczenia dla osób zatrzymanych, skąd trafił do Zakładu Karnego.

Kolejne zatrzymanie nastąpiło ok. godz. 17.00, tego samego dnia. Poszukiwana, 57-letnia kobieta do Posterunku w Wiskitkach zgłosiła się sama. Mieszkanka Gminy Wiskitki była poszukiwana przez policję od połowy kwietnia, celem odbycia kary pozbawienia wolności na okres 2 lat i 10 miesięcy, za podrabianie dokumentów oraz przywłaszczenie kwoty ok. 170 tyś zł. Jak twierdziła, nie wiedziała, że jest poszukiwana.

Około godz. 20-tej, tego samego dnia policjanci z Posterunku Policji w Wiskitkach pojechali do miejsca zamieszkania kolejnej poszukiwanej osoby. Tym razem, skazany za kierowanie pojazdem mechanicznym będąc w stanie nietrzeźwości, poszukiwany został zastany w swoim mieszkaniu, skąd przewieziony do pomieszczenia dla osób zatrzymanych w żyrardowskiej komendzie.

W środę, (29.04) policjanci z Posterunku Policji w Wiskitkach w związku z realizacją kolejnego nakazu doprowadzenia około godz. 16-tej, zatrzymali 56-letniego, kolejnego mieszkańca tej samej Gminy, który trafił do Zakładu Karnego na 8 miesięcy za kierowanie rowerem będąc w stanie nietrzeźwości.

Wszyscy trzej zatrzymani mężczyźni, w czwartek (30.04), zostali przewiezieni do Zakładu Karnego, celem odbycia wyroków.

E.P.K.

Reklama