Teatralny tydzień w Młodzieżowym Domu Kultury

Połowa kwietnia okazała się czasem pełnym teatralnych wrażeń dla wychowanków Młodzieżowego Domu Kultury w Żyrardowie.

komedpinok9

15 kwietnia Teatr „Pinokio” zaprezentował komedię Andrzeja Dembończyka „Kandydatki na żonę”. Rzecz dzieje się w XIX w. dworku. Do wujostwa na lato przyjeżdża młody kawaler Wiktor i dowiaduje się, że gospodarze postanawiają go ożenić. Zapraszają 5 kandydatek z sąsiednich majątków, te prezentują się przed kawalerem i „starają się o jego rękę”. Każda z nich jest inna, prezentują swoje hobby i każda liczy, że to ona będzie wybrana. Wiktorowi jednak podoba się służąca Róża i to ona zostanie jego żoną, co bardzo martwi ciotkę, bo traci dobrą służącą.

Całość została wyreżyserowana przez Hannę Fibich, natomiast muzykę opracowała Grażyna Beliniak. W przedstawieniu wystąpili: Basia Ostrowska, Ola Sobczak, Ania Las-Opolska, Kasia Szczepaniak, Aneta Misiak, Sylwia Łuszczyńska, Klaudia Kustosz, Maciek Lubaczewski, Przemek Ołdakowski, Eryk Moszkowski.

Link do nagrania video:

https://www.youtube.com/watch?v=3vrC2t2siws

Następnego dnia odbył się występ teatru dla dzieci i młodzieży „Moralitet”, który wystawił sztukę pt. „Kaprysy królewny Klarysy” dla najmłodszych wychowanków z Klubu Myszki Miki. Dzieci bardzo entuzjastycznie przyjęły spektakl o charakterze edukacyjnym, który humorystycznie poruszał wiele istotnych spraw takich, jak praca nad swoim charakterem, zdrowe odżywianie, kształtowanie dobrych obyczajów oraz przestrzeganie zasad higieny i bezpieczeństwa.

 Link do nagrania video:

https://www.youtube.com/watch?v=BHHUDMC78Lo

Reklama