Złodzieje i sprawcy rozboju w rękach policji

Zatrzymany za narkotyki, odpowie również za rowery. W minioną niedzielę (12.04) br., policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego z Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie, zatrzymali 23-letniego mieszkańca Warszawy, który posiadał przy sobie torebkę strunową z amfetaminą. Mężczyzna odpowie również za kradzieże rowerów, których się dopuścił.

DSCN3989

W niedzielę (12.04), około godz. 21.30, policjanci zauważyli młodego mężczyznę, który podejrzanie się zachowywał. Funkcjonariusze przystąpili do czynności legitymowania. Mężczyzna był bardzo nerwowy i wzbudzał jak się okazało, uzasadnione podejrzenia w policjantach. Podczas kontroli jego odzieży mundurowi znaleźli przy 23-latku torebkę strunową z zawartością białego proszku. Warszawianin został zatrzymany i przewieziony do pomieszczenia dla osób zatrzymanych w Komendzie Powiatowej Policji w Żyrardowie.

Po zbadaniu substancji testerem narkotykowym okazało się, że substancja, którą posiadał to amfetamina. Ponadto, 23-latek był już znany policji i karany za kradzieże rowerów, których się dopuścił. Tym razem, oprócz posiadania substancji psychotropowej w postaci amfetaminy, również odpowie za kradzieże czterech innych rowerów. Skradzionego mienia niestety nie odzyskano z uwagi na fakt, że przestępca zdążył je wcześniej sprzedać.

Według Ustawy o Przeciwdziałaniu Narkomanii kto, wbrew przepisom ustawy, posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. Natomiast za kradzież, Kodeks Karny przewiduje do 5 lat kary pozbawienia wolności.

Okradł rodziców swojej dziewczyny. Został zatrzymany

W poniedziałek, (13.04) ok. godz. 7-ej rano, policjanci z Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie, zatrzymali 21-letniego żyrardowianina podejrzanego o kradzież. Mężczyzna ten, od około dwóch tygodni ukrywał się przed organami ścigania.

Sprawca kradzieży blisko dwa tygodnie ukrywał się przed organami ścigania. Jak ustalili mundurowi, 21-latek miał pilnować domu rodziców swojej dziewczyny, pod ich nieobecność. Jednak pilnując domu dokonał kradzieży mienia należącego do właścicieli domu, tj. biżuterii, kart płatniczych i innych drobnych przedmiotów.  Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów i przewieziony do policyjnego aresztu, przyznał się do popełnionego czynu. Za kradzież, Kodeks Karny przewiduje do 5 lat kary pozbawienia wolności.

Zatrzymani za rozbój

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie, zatrzymali dwóch sprawców rozboju, którego mężczyźni dokonali w  minioną niedzielę. Sprawcy pobili 34-letniego klienta salonu gier i go okradli. Chwilę później byli już w rękach policji.

Do 12 lat kary pozbawienia wolności grozi dwóm sprawcom rozboju dokonanego w minioną niedzielę (12.04), w jednym z salonów gier w Żyrardowie. Sprawcy, w wieku 35 i 38 lat, uderzając pięściami i kopiąc 34-letniego klienta salonu gier, doprowadzili go do stanu bezbronności, a następnie go okradli. Ich łupem padła gotówka w kwocie około 1200 zł., dwa telefony komórkowe oraz dokumenty pokrzywdzonego. Mężczyźni w chwilę później zostali zatrzymani przez policjantów i trafili do pomieszczenia dla osób zatrzymanych w żyrardowskiej komendzie, gdzie postawiono im zarzuty.

We wtorek (14.04), decyzją Prokuratora Rejonowego w Żyrardowie, wobec obu sprawców rozboju zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy.

Za rozbój, Kodeks Karny przewiduje do 12 lat kary pozbawienia wolności

st. post. Ewa Piątek-Kwasek

Reklama