Iteatr w szkołach na Mazowszu

Bezpłatne spektakle teatralne w znakomitej obsadzie, w wykonaniu aktorów najlepszych polskich teatrów nawet w wiejskiej szkole. W środę 13 maja br kodowany spektakl on line Calineczka obejrzały dzieci z Izdebna Kościelnego pod Grodziskiem Mazowieckim. Było to możliwe dzięki przystąpieniu szkoły do projektu- Internetowy Teatr TVP.

iteatr2

Spektakle w teatrze dzieci z małych szkół przeżywają jeszcze przez wiele miesięcy. Większość z nich bywa w teatrze raz na pół roku. Najczęściej w teatrzyku w pobliskim mieście.

-Jeździmy do teatru na miarę możliwości oczywiście finansowych rodziców-przyznaje dyr szkoły Małgorzata Pietraszek.

Dzięki projektowi Internetowy Teatr TVP, dzieci mogą oglądać różne spektakle raz w miesiącu.

-Nie musimy wyjeżdżać, obniżamy koszty w ten sposób. Nie każdego rodzica stać na to, aby to dziecko raz w miesiącu np. wysłać do teatru. Tu teatr przychodzi do nas. Nic więcej nam jest niepotrzebne, a wynosimy wiele- mówi Sylwia Szymańska, nauczyciel w SP w Izdebnie Kościelnym

Są to sztuki dla dzieci i młodzieży w różnym wieku. Projekt uczy też rodziców korzystać z kultury wyższej we własnym domu.

-Panie nauczycielki przekazują strony, gdzie można połączyć tą drogą, obejrzeć inną sztukę. Jest wielu takich rodziców, którzy właśnie korzystają z tej formy- dodaje Małgorzata Pietraszek.

Do projektu Internetowy Teatr TVP może przystąpić każda szkoła. Wystarczy się zgłosić przez stronę http://www.iteatr.tvp.pl.

Od 2012 roku spektakle obejrzało ponad 1mln uczniów. Projekt jest bezpłatny, realizowany w ramach abonamentu telewizji. /Anna Wrzesień

Materiał filmowy ze szkoły w Izdebnie Kościelnym też na TVP Warszawa:

http://warszawa.tvp.pl/20043095/13052015

Reklama