Majówka w Parku Procnera (lasek międzyborowski)

SONY DSC

 

Choć pogoda nie nastrajała do piknikowania, pierwsza majówka w Parku Procnera należy do udanych. W sobotę mieszkańcy Żyrardowa przyszli na majówkę do lasku międzyborowskiego, by udowodnić że to miejsce ma olbrzymi potencjał aby powstała tu jedna z Tras Zdrowia PZU.

Jak przed 100 laty na piknik część mieszkańców udała się wozem sprzed starej fabryki by dowieźć chętnych na 16.00 do Parku Procnera (lasku międzyborowskiego). Na początek aktywni mieszkańcy przebiegli ze Stowarzyszeniem Żyrafa Żyrardów trasę, gdzie być może pojawią się urządzenia do ćwiczeń w ramach Trasy Zdrowia PZU. Było też ognisko, przy którym można było upiec kiełbaskę, występy dzieci, koncerty miejscowych zespołów i konkursy, plener malarski, badania profilaktyczne a także gry i zabawy sportowe. Chętni mogli też potańczyć oraz zamanifestować swoje poparcie dla takich inicjatyw oraz trasy zdrowia.

Mieszkańcy miasta są bardzo blisko uzyskania zgody na budowę jednej z Tras Zdrowia PZU. Ratusz przeszedł pozytywnie kilka etapów. Odbyły się też dwa spotkania konsultacyjne, jedno w czasie którego wybrano jedną z trzech ewentualnych lokalizacji dla trasy zdrowia, drugie w czasie którego w lasku międzyborowskim odbyła się wizja lokalna oraz sprzątanie. W czasie niedzielnej majówki mieszkańcy mogli udowodnić, że to ważne dla nich miejsce, a ścieżka zdrowia będzie wykorzystywana przez nich zgodnie z przeznaczeniem.

Na trasy zdrowia składa się zazwyczaj 9-10 urządzeń wykonanych z drewna, służących do wykonywania ćwiczeń takich jak: równoważnia, pochylnia, drążki, kłody, drabinki itp. Wszystkie zlokalizowane na trasie o długości od 2 do 3 km. Trasy są przeznaczone do jazdy rowerem, nordic walkingu, biegania, spacerów i ćwiczeń ogólnorozwojowych lub siłowych./ Anna Wrzesień

 

 

 

SONY DSC

SONY DSC SONY DSC

 

Reklama