Majówka w stylu retro w Parku Procera

Jak przed 100 laty w Żyrardowie, w sobotę szpularki i robotnicy ruszą wozem sprzed fabryki na majówkę. Tym razem to będzie młodzież z Fabryki Feniksa w historycznych strojach, a majówka choć podobna do tej sprzed lat będzie miała inne cele.

13060

Chodzi o wypromowanie trochę zapomnianego lasku międzyborowskiego, ale przede wszystkim promocję budowy Tras Zdrowia PZU, z których jedna może powstać w Żyrardowie.

Mieszkańcy miasta są bardzo blisko uzyskania zgody na budowę jednej z Tras Zdrowia PZU. Ratusz przeszedł pozytywnie kilka etapów. Odbyły się też dwa spotkania konsultacyjne, jedno w czasie którego wybrano jedną z trzech ewentualnych lokalizacji dla trasy zdrowia, drugie w czasie którego w lasku międzyborowskim odbyła się wizja lokalna oraz sprzątanie. Teraz mieszkańcy muszą udowodnić, że to ważne dla nich miejsce, a ścieżka zdrowia będzie wykorzystywana przez nich zgodnie z przeznaczeniem.

Na trasy zdrowia składa się zazwyczaj 9-10 urządzeń wykonanych z drewna, służących do wykonywania ćwiczeń takich jak: równoważnia, pochylnia, drążki, kłody, drabinki itp. Wszystkie zlokalizowane na trasie o długości od 2 do 3 km. Trasy są przeznaczone do jazdy rowerem, nordic walkingu, biegania, spacerów i ćwiczeń ogólnorozwojowych lub siłowych.

Majówka w Parku Procnera rozpoczyna się w sobotę 23 maja o godzinie 16.00. Będzie ognisko, występy dzieci, koncerty miejscowych zespołów i konkursy, plener malarski, badania profilaktyczne itp.

Reklama