Rozdano nagrody Katolickiego Festiwalu Filmów Niepokalanów 2015

Grand Prix festiwalu dla miniserialu Krucjaty, pierwsza nagroda w kategorii multimediów za album „Jednego serca, jednego ducha”, pierwsza w kat film dokumentalny Nie o Mary Wagner o kanadyjskiej działaczce pro life. W Niepokalanowie rozdano nagrody Międzynarodowego Katolickiego Festiwalu Filmów i Multimediów 2015.

SONY DSC

Najważniejszą nagrodę przyznano za słowacko- amerykański serial Krucjaty w reż Stefano Mazzeo o wyprawach krzyżowych organizowanych dla ochrony pielgrzymek. Uznanie jury i I miejsce uzyskał też dokument filmowy Grzegorza Brauna Nie o Mary Wagner. To historia kanadyjskiej działaczki pro life, która trafiła do więzienia za swoją działalność.

I miejsce w kat reportaż radiowy przyznano Grażynie Preder za dokument Kuropatniki, opowiadający o córce przesiedleńców z Kresów (PR Koszalin). Doceniono też multimedialny komiks Kroki po Akron o amerykańskich anonimowych alkoholikach w reż. Rafała Porzezińskiego (Raj Media Polska).

 W kategorii film fabularny pierwszą nagrodę wręczono za film Karolina w reż Dariusza Reguckiego, w kategorii programy telewizyjne za najlepszy uznano cykl programów „Wiara i życie” TVP Kraków, za najlepszy program edukacyjny- Cysterskim Szlakiem w reż Leszka Wiśniewskiego (TVP Lublin).

 Wśród nagrodzonych znaleźli się również twórcy teledysków i stron internetowych. Jury przyznało też kilka nagród specjalnych.

 Na festiwal zgłoszono 118 filmów z 19 krajów świata m.in. z Australii, Białorusi, Hiszpanii, Stanów Zjednoczonych czy Indonezji a także 33 programy radiowe, 15 teledysków oraz 22 programy multimedialne i strony internetowe.

 Katolicki Festiwal w Niepokalanowie odbył się po raz 30 ty. Zgłaszane na konkurs filmy i utwory zawierają przesłanie chrześcijańskie lub takie wartości. /IAR Anna Wrzesień

Reklama