Różne style -ale jeden taniec

fre

Od ostatniego spotkania z sekcją tańca cheerleaders minęło trochę czasu. Miesiące: marzec i kwiecień należały do bardzo pracowitego czasu dla naszych tancerek. Po fantastycznym rozpoczęciu sezonu tanecznego w Warszawie-przyszedł czas na chwile pokory i porażek podczas Mistrzostw Polski Cheerleaders, które odbyły się w tym roku w Łącku k. Nowego Sącza. Mimo wielu godzin spędzonych na sali treningowej naszej sekcji nie udało się powtórzyć sukcesu z zeszłych lat i awansować do finałowych szóstek w dywizjach pom i cheer dance. Dzieci i młodzież dały z siebie wszystko podczas występów w rundzie official practise, ale to za mało by mierzyć się z zespołami, w której liczebność zawodniczek na scenie dostarczała dużo więcej doznań artystycznych niż nasze małe grupy taneczne. Mimo tych samych wartości technicznych ciężko było przebić inne zespoły w show…ale to nas nie zniechęciło do dalszej pracy. Jest to dla nas sygnał, by dokonywać kolejnych zmian w swojej pracy, by wytyczać sobie nowe cele i drogi w osiąganiu sukcesu.

Mistrzostwa minęły, a my zgodnie z obietnicą postawiliśmy sobie nowe cele. Pierwszy to kolejne starcie w Grand Prix Polski Cheerleaders w Płocku (25.04.2015r.), gdzie reprezentowały naszą sekcję 2 zespoły: Fresh Junior i Fresh Dance. Tym razem grupa młodsza (Fresh Junior) ze szkoły podstawowej okazała się być mocniejsza psychicznie i w finale uplasowała się na III miejscu w dywizji pom dance. Ich starsze koleżanki z gimnazjum (Fresh Dance) nie mogły przebić się w swojej kategorii wiekowej i ostatecznie zakończyły turniej na V miejscu. Mimo wszystko obu grupom serdecznie gratulujemy i czekamy na kolejne sukcesy w Grand Prix Polski Cheerleaders.

Kolejne 2 zespoły: Fresh Ergon oraz Freshky po raz pierwszy wyjechały do Łosic, by wziąć udział
w Otwartym Turnieju Tańca Nowoczesnego. Impreza trwała od rana do późnych godzin wieczornych, ale ciekawość i pozytywne nastawienie dziewcząt do występów wygrała ze zmęczeniem. Grupa Freshky wystartowała w kategorii wiekowej do lat 11 w disco dance: formacji i mini formacji, zajmując kolejno V i VI miejsce. Starsza grupa- Fresh Ergon wystąpiły w miniformacjach w kategorii pow.16 rż. w: show dance, hip hop oraz disco dance oraz w disco dance solo.

Wyniki poszczególnych bloków:

I miejsce za Disco Dance mini formacje pow. 16 lat!

III miejsce za Hip-Hop mini formacje pow. 16 lat!

IV miejsce za Show mini formacje pow. 16 lat!

IV miejsce za Disco Dance solo pow. 16 lat! – Honorata Szydlik

V miejsce za Disco Dance solo pow. 16 lat! – Karolina Zdzieszyńska

VI miejsce za Disco Dance soli pow. 16 lat! – Aleksandra Krześniak

Oba turnieje odbywały się w tym samym czasie, dlatego sekcja musiała podzielić się na 2 osobne grupy by móc reprezentować nasze miasto w dwóch miejscach jednocześnie. Nie byłoby to możliwe dzięki pomocy i wsparciu Miasta i Gminy Mszczonów (dofinansowanie w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego z zakresu wspierania i upowszechniania kultury fizycznej i sportu w obszarach szkolenia dzieci i młodzieży uzdolnionej sportowo w poszczególnych dyscyplinach sportowych)), firmie Ergon Poland Sp. z o.o. oraz zaprzyjaźnionemu sekcji przewoźnikowi- firmie Mim Trans- za bezpieczną podróż po kraju.

Z tanecznym pozdrowieniem

Zarząd SKF Fresh

Reklama