Zatrzymani za posiadanie narkotyków

Do trzech lat kary pozbawienia wolności grozi jednemu z czterech zatrzymanych mężczyzn przez policjantów z Żyrardowa. Policjanci zabezpieczyli łącznie 12 gram amfetaminy, którą posiadał.

W miniony wtorek, ok. godz. 22.00, policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego z Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie podjęli czynności legitymowania wobec czterech mężczyzn, stojących przy klatce jednego z bloków, w Żyrardowie. Mężczyźni na widok policjantów zaczęli się nerwowo zachowywać, co wzbudziło uzasadnione podejrzenie funkcjonariuszy. W wyniku kontroli osobistej,  jednego z nich funkcjonariusze ujawnili torebkę strunową z zawartością białego proszku.

Ponadto, policjanci ujawnili sześć torebek z zawartością białej substancji za tablicą z ogłoszeniami mieszczącą się w klatce. W związku z podejrzeniem posiadania narkotyków, wszyscy czterej mężczyźni zostali zatrzymani i doprowadzeni do policyjnego aresztu.

Badanie testerem narkotykowym potwierdziło, że substancja z torebek jest to amfetamina. Mężczyzna, przy którym znaleziono torebkę „dilerkę” usłyszał zarzut posiadania narkotyków i przyznał się do zarzucanego mu czynu. Ponadto potwierdził, że wszystkie torebki strunowe  należą do niego, a kupił je na własny użytek.

27-latek odpowie za posiadanie środka odurzającego w postaci amfetaminy, za co Ustawa o Przeciwdziałaniu Narkomanii przewiduje do trzech lat kary pozbawienia wolności.

/E.P.K.

Reklama