Zlot Pojazdów Elektrycznych

Elektryczne samochody, driftery, trójkołowce, pruszkowska żaba, skutery, hulajnogi czy rowery elektryczne. Na żyrardowskim torze kolarskim trwa dwudniowy Zlot Pojazdów Elektrycznych. Można je nie tylko oglądać, ale i wypróbować.

elektryki1

Poruszają się niemal bezszelestnie i nie emitują spalin. Wykonane w domowych warsztatach mogą być znacznie tańsze w użytkowaniu niż ich spalinowe odpowiedniki. Często przejechanie 100 km kosztuje jedynie 1,5 zł, czyli tyle ile prąd pobrany z gniazdka. Niektóre wyposażone są w baterie słoneczne.

elektryk3

Na Torze Kolarskim prezentowane są zarówno pojazdy seryjnie jak i te przerobione na elektryczne, a także prototypy wyprodukowane w niewielkich warsztatach. Rowery czy czterokołowce elektryczne, na których jedzie się w pozycji półleżącej, zostały zbudowane żeby poprawić komfort jazdy. Inne jak driftery, do zabawy. Jeszcze inne jak hulajnogi i rowery czterokołowe, aby wprowadzić do seryjnej produkcji.

Do jutra można je wszystkie oglądać, wypróbować a także spotkać się z ich konstruktorami lub właścicielami na Torze Kolarskim w Żyrardowie. Zlot Pojazdów Elektrycznych potrwa do niedzieli do godz. 18.00./AW

Więcej o Zlocie Pojazdów Elektrycznych w Kurierze Mazowieckim w TVP Warszawa.

http://warszawa.tvp.pl/19993087/09052015

elektryki2

Reklama