„Finezja” znów jedzie na dziecięcą Eurowizję!

finezja2

„Finezja” po raz drugi zakwalifikowana do interdyscyplinarnego festiwalu sztuk Joy of Europe 2015 w Belgradzie! „Dziecięca Eurowizja” jest festiwalem z wielkimi tradycjami i skupia corocznie zespoły wokalne, instrumentalne, teatralne i taneczne z całej Europy. „Finezja” już drugi raz będzie reprezentować Żyrardów i Polskę w październiku w Belgradzie.

Wakacje będą intensywnym czasem przygotowań zespołu. W tym roku Finezja będzie promowała nasz kraj w programie artystycznym na góralską nutę. Będą czerwone korale i kierpce. Nad całością przygotowań czuwają Agnieszka Orzechowska i Aleksandra Rudzińska. Produkcją muzyczną, aranżacjami, zdjęciami i montażem video zajmuje się Sławomir Nalej.

Podczas głównego występu w belgradzkim Sava Center zostanie wykonany utwór pt. „Płacze moje serce” (sł. Elżbieta Buczyńska, muz. Jarosław Piątkowski). Zespół wystąpi w składzie: Ada Rudzińska, Wiktoria Szwaczyńska, Zuzanna Marczak, Izabela Bilińska, Julia Ksit. Trwają poszukiwania sponsorów i wszelkich osób chcących wesprzeć projekt. Szczegóły na www.mlodek.pl/mlodek/red/ fot. S.Nalej

Reklama