Pierwsze Impulsy na trasie Warszawa- Skierniewice

Nowoczesne Impulsy wyjechały na trasę Warszawa- Skierniewice. Dziś oficjalnie na trasę wyjechały trzy pierwsze pociągi Kolei Mazowieckich. Do listopada będzie ich znacznie więcej.

Każdy z 12 nowoczesnych elektrycznych zespołów trakcyjnych 45 WE Impuls ma po 206 miejsc siedzących w układzie otwartym oraz po 325 miejsc stojących. Już dziś pojazdy te wyjadą na linię Warszawa – Skierniewice.

Implus 3

Zakup Impulsów to przede wszystkim większy komfort jazdy dla tych podróżnych, którzy
przez ostatnie dwa lata odczuwali najwięcej utrudnień związanych z modernizacją infrastruktury. Pociągi wyposażone są w klimatyzację, wi-fi, gniazdka elektryczne, system informacji pasażerskiej oraz intercom jest też więcej miejsca na większy bagaż.

 Nowe pociągi to pierwsze tego typu pięcioczłonowe pojazdy w Polsce.

Zakup elektrycznych zespołów trakcyjnych jest dla nas kontraktem kluczowym ze względu na stale rosnące potrzeby podróżnych, zwłaszcza na szlakach tak obleganych, jak trasa z Warszawy
do Skierniewic- mówił dziś Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego.

To jedyny tak duży zakup. Za kilka miesięcy do parku taborowego spółki dołączą także kolejne wagony piętrowe – powiedział Czesław Sulima, członek zarządu, dyrektor eksploatacyjny Kolei Mazowieckich.

Pociągi są  dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych i rodziców z małymi dziećmi, są w nich miejsca dla pasażerów poruszających się na wózkach inwalidzkich, urządzenia ułatwiające wjazd do pociągu, przystosowane toalety a także przewijaki.

Przekazywane dzisiaj Impulsy to pierwsze pociągi polskiej produkcji w pełni zgodne z TSI, czyli Tech­nicz­nymi Spe­cy­fi­ka­cjami Inte­ro­pe­ra­cyj­no­ści, spełniające najnowsze, restrykcyjne przepisy obowiązujące w Unii Europejskiej – powiedział Zbigniew Konieczek, Prezes Zarządu NEWAG S.A.

Pociągi będą mogły rozwijać prędkość do 160 km/h. Umowa na dostawę Impulsów została podpisana z firmą NEWAG S.A. 28 listopada 2014 r. Koszt inwestycji to 257 mln zł brutto, z czego 82 mln zł stanowią środki pozyskane z Unii Europejskiej.

Reklama