Rusza kampania promocyjna truskawek, porzeczek, borówek i malin

SONY DSC

SONY DSC

Rusza kampania informacyjno- promocyjna polskich truskawek, porzeczek, malin i borówek pod hasłem Niezwykłe właściwości zwykłych owoców. Będzie prowadzona przez 3 lata w Polsce oraz Austrii, Finlandii, Szwecji i Czechach.

Polscy sadownicy chcą przypomnieć konsumentom, że te niepozorne owoce posiadają liczne ważne dla zdrowia i urody związki, w tym antyoksydanty czyli spowalniające proces starzenia oraz zapobiegające chorobom cywilizacyjnym, w tym nowotworom.

Drugim celem kampanii jest przekonanie rynków zachodnich do polskich producentów, którzy są w stanie hodować i dostarczać owoce najwyższej jakości, a także są w stanie spełniać oczekiwania konsumentów europejskich. Zdaniem sadowników, w Europie nadal pokutuje przekonanie, że Polacy są w stanie dostarczać jedynie owoce przemysłowe.

Celem kampanii jest też pobudzenie rynku europejskiego w sytuacji, kiedy nadal mamy rosyjskie embargo, a sezon na owoce jagodowe właśnie się rozpoczyna.

Kampania będzie prowadzona na bilbordach, w prasie, radiu, telewizji i internecie. Została dofinansowana z funduszu UE. /IAR Anna Wrzesień

Reklama