Serial o Eugeniuszu Bodo w Resursie

SONY DSC

Ponad 100 aktorów i statystów pojawiło się w żyrardowskiej Resursie na planie nowego serialu TVP1 o Eugeniuszu Bodo. Dzisiejsze zdjęcia pokazują przełom w karierze młodego przedwojennego aktora, którego występ na słynnej warszawskiej scenie teatralnej przyniósł mu upragniony sukces.

SONY DSC

Film to opowieść o najbardziej barwnym i podziwianym, a także kochanym przez kobiety aktorze okresu 20 lecia międzywojennego Eugeniuszu Bodo od początków jego kariery do tajemniczej i trochę przypadkowej śmierci w Rosji.

Zdjęcia ruszyły w Warszawie pod koniec maja. Teraz powstają sceny w Żyrardowie, Milanówku i Konstancinie. W połowie maja ekipa filmowa rozpocznie zdjęcia w Łodzi, następnie we Wrocławiu. Występują m.in. Antoni Królikowski (młody Bodo) i Tomasz Schuchardt w roli dojrzałego Eugeniusza Bodo. Na ekranie zobaczymy także Roberta Gonerę, który wciela się w postać wuja aktora.

SONY DSC

Serial ma być też ponadczasową opowieścią, mówi Michał Kwieciński, reżyser i producent serialu Bodo. -Chcemy opowiedzieć historię uniwersalną artysty, który przedziera się przez życie. Ma talent, ale osiągnięcie sukcesu wcale nie jest proste-mówi reżyser.

Dzięki scenografii i kostiumom widzowie mają przenieść się w świat artystyczny 20 lecia międzywojennego zarówno wielkich miast jak i prowincji. Zobaczą też wiele scen tanecznych..

-Taniec będzie odgrywał bardzo dużą role. Jest przewidziane około 40 takich scen. Tańczyć muszą nie tylko tancerze, ale również aktorzy- mówi autor choreografii Agustin Egurrola.

Serial ma liczyć 13 odcinków, pierwszy zobaczymy wiosną 2016 roku w TVP1. W sumie w filmie wystąpi ponad 320 aktorów i statystów. Zdjęcia potrwają 85 dni i będą realizowane w kilkudziesięciu miejscach w Polsce. /Anna Wrzesień

SONY DSC

SONY DSC

Reklama