Kolejni pijani kierowcy zatrzymani

SONY DSC

SONY DSC

Policjanci z Referatu Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie zatrzymali kolejnych nietrzeźwych kierujących. 61-letni żyrardowianin posiadał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. 41-letni warszawianin- blisko 1 promil. Policjanci apelują o rozwagę.

W poniedziałek (27.07), około godz. 15-tej, w miejscowości Działki, w powiecie żyrardowskim, policjanci z Referatu Ruchu Drogowego zauważyli pojazd marki Opel, który jechał niepewnie, co chwila zjeżdżał na przeciwległy pas. W związku z uzasadnionym podejrzeniem, że kierujący tego pojazdu mógł znajdować się pod wpływem alkoholu lub innego, podobnie działającego środka, policjanci natychmiast zatrzymali kierującego celem poddania go kontroli. Badanie alkomatem wykazało, że 61-letni Żyrardowianin posiadał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna ten został przewieziony do Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie, celem przeprowadzenia dalszych czynności. Jak tłumaczył policjantom- skończył mu się alkohol i chciał dokupić butelkę. Teraz odpowie przed Sądem.

Inny, podobny przypadek miał miejsce w miniony weekend. Żyrardowscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 41-letniego mieszkańca Warszawy, który jechał samochodem. Policjanci poddali kierującego badaniu na zawartość alkoholu i jak się okazało, posiadał on niemal 1 promil alkoholu w organizmie. Na szczęście, świadek tej jazdy zainterweniował w porę i wezwał policjantów.

Niestety, pomimo szeregu policyjnych apeli, policjanci zatrzymują coraz częściej kierujących pojazdami w stanie nietrzeźwości, czy po spożyciu alkoholu lub środków działających podobnie.

Toteż żyrardowscy policjanci apelują do kierowców, którzy nie zdają sobie sprawy, że swoją bezmyślnością, powodują realne zagrożenie bezpieczeństwa na drodze, jak również do pieszych. Policjanci apelują o wzmożoną czujność i ograniczone zaufanie do kierujących, gdyż wielu pieszych nie obserwuje czy dany pojazd zbliża się do przejścia dla pieszych z dużą szybkością, czy nie, piesi sugerują się jedynie zielonym światłem. Rowerzyści natomiast nagminnie przejeżdżają przez przejścia dla pieszych, często się nie rozglądając, często mając słuchawki na uszach. Takie błędy mogą kosztować życie.

Policjanci przypominają również pieszym, o konieczności noszenia elementów odblaskowych, w miejscach nieoświetlonych, poza terenem zabudowanym. Wielu pieszych użytkowników dróg nie posiada takich elementów, jednak powinien sobie zdawać sprawę z tego, że nie jest wtedy dostatecznie widoczny na drodze.

Za prowadzenie pojazdu mechanicznego w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym będąc w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego Kodeks Karny przewiduje grzywnę, karę ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

/E.P.K.

Reklama