Złodzieje i sprawca rozboju w rękach policji

W minioną środę i czwartek (8-9.07) br., policjanci z Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie, zatrzymali 3 sprawców kradzieży i paserstwa kotwicy wartej 2 tys. złotych. Wszyscy mężczyźni, to mieszkańcy Żyrardowa. Zostali oni zatrzymani w kilka dni po popełnieniu przestępstw. W czwartek i piątek (9-10.07) usłyszeli zarzuty.
Do kradzieży kotwicy od statku doszło w miniony poniedziałek (6.07), w godzinach rannych, z terenu prywatnej posesji, w Żyrardowie. W wyniku poczynienia przez policjantów szybkich, policyjnych ustaleń, w ciągu dwóch dni zaczęły się pierwsze zatrzymania. Dwaj sprawcy zostali zatrzymani i doprowadzeni do pomieszczeń dla osób zatrzymanych w żyrardowskiej komendzie.
Dwaj z nich, usłyszeli zarzuty kradzieży kotwicy. Trzeci, który pomógł w jej zbyciu usłyszał zarzut umyślnego paserstwa. Wszyscy przyznali się do popełnionych czynów dobrowolnie poddali się karze. Kotwica została odzyskana i przekazana właścicielce.
Zarówno za kradzież, jak i za paserstwo, Kodeks Karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 5.
Odpowie za rozbój i za kradzieże. W  środę 8.07 br., policjanci z KPP w Żyrardowie zatrzymali 23-letniego sprawcę rozboju. Mężczyzna był już wcześniej karany za podobne przestępstwa. Ponadto, przy zatrzymanym mundurowi ujawnili markową odzież z metkami, która pochodziła z kradzieży.
Do 12 lat kary pozbawienia wolności grozi 23-letniemu mieszkańcowi Żyrardowa, który w minioną środę (8.07) br., używając siły fizycznej i grożąc, 18-letniemu mężczyźnie odebrał mu pieniądze.
Ponadto, sprawca usiłował zabrać pokrzywdzonemu telefon, jednak w porę został spłoszony przez postronne osoby i zbiegł w nieznanym kierunku. Na podstawie rysopisu, policjanci rozpoczęli typowanie sprawcy, w wyniku którego zatrzymali 23-letniego mieszkańca Żyrardowa. Mężczyzna był już znany policji z popełnienia podobnych przestępstw, był wcześniej już za nie karany.
Ponadto, przy zatrzymanym mundurowi ujawnili markową odzież z metkami, która pochodziła z kradzieży z jednego z żyrardowskich sklepów. Jak ustalili funkcjonariusze, kradzieży tej mężczyzna dopuścił się w dniach 6 i 8.07, a szacowana wartość skradzionego przez niego mienia to blisko 700 złotych. 23-latek usłyszał zarzuty kradzieży i zarzut rozboju oraz przyznał się do popełnionego czynu, dobrowolnie poddając się karze za popełnione przestępstwa.
Za dokonanie przestępstwa rozboju, Kodeks Karny przewiduje do 12 lat kary pozbawienia wolności. Natomiast za kradzież, do 5 lat kary pozbawienia wolności.
st. post. Ewa Piątek-Kwasek
Oficer Prasowy
Komendanta Powiatowego Policji w Żyrardowie
Reklama