Żyrardowianin drugi w Indiach

ZBIGNIEW KOLACZEK_POLAND_EDUCATION

Zbigniew Kołaczek, artysta grafik mieszkający w Żyrardowie, został laureatem drugiej nagrody w 7th P.C. Rath Memorial International Web Cartoon Contest 2015. Bolangir. India.
Konkurs wygrał Toso Borkovic z Serbii, trzecią nagrodę zaś otrzymał Oleksy Kustovsky z Ukrainy. W konkursie, którego tematem była ,,Edukacja”, wzięło udział 181 artystów z 52 krajów, w tym pięciu rysowników z Polski. Wystawa pokonkursowa została zaprezentowana w Hotelu ,,Triveni” w mieście Bolangir. Prace laureatów można zobaczyć również na stronie www.aswiniabani.com

w zakładce z wynikami konkursu:

aswiniabani.com/PCR-CONTEST-7/RESULTS-15.htm

To kolejny międzynarodowy sukces żyrardowskiego artysty. Był on doceniany za swoją twórczość artystyczną w Polsce, Słowacji, Macedonii, Chinach, Korei i na Tajwanie.

,,Ta nagroda – mówi artysta – to dla mnie kompletne zaskoczenie. Na konkurs miałem wysłać zupełnie inną pracę, która gdzieś się w ostatniej chwili zawieruszyła w mojej pracowni. Nie mogąc jej znaleźć wysłałem zupełnie inną, przedstawiającą pegaza zaprzężonego do pługa. Wszak nauka to dla wielu ciężka orka. Cieszę się, że ten pomysł spodobał się międzynarodowemu jury. Nagrodzona praca dowodzi przy okazji, że wszyscy ludzie na świecie, bez względu na rasę, język i kulturę myślą podobnie. A zagubiona praca w międzyczasie się odnalazła. Wyślę ją na inny konkurs”.

Reklama