Dziupla pod Mszczonowem. Policja znalazła skradzione w Niemczech ciężarówki.

Dwie ciężarówki, w tym jedna z cysterną o wartości 250 tys. euro, skradzione w Niemczech, odzyskali policjanci z Żyrardowa i Łodzi. Samochody ukryte były w garażu, na prywatnej działce w Lublinowie pod Mszczonowem. Policja zatrzymała dwóch mężczyzn, jeden trafił do aresztu.

SONY DSC

SONY DSC

 

-Odnalezione ciężarówki nie miały tablic rejestracyjnych. Po dokładnym sprawdzeniu okazało się, że pochodzą z kradzieży na terenie Niemiec- mówi Dariusz Małecki z KPP w Żyrardowie. Auta znajdowały się na prywatnej działce w Lublinowie, należącej do 69 letniego mężczyzny.

Na posesji znaleziono też kilkanaście niekompletnych nadwozi samochodów Subaru bez cech identyfikacyjnych, oraz plantację 19 krzaków konopi indyjskich.

Policja zatrzymała dwóch mężczyzn 69 letniego właściciela posesji oraz 23 latka mającego zajmować się importem aut. Obaj usłyszeli zarzut paserstwa mienia znacznej wartości. Właściciel posesji, dodatkowo odpowie za uprawę konopi, został tymczasowo aresztowany na 2 miesiące.

Obaj mężczyźni byli już karani, starszy za podobne przestępstwa. Sprawa ma charakter rozwojowy. Policja nie wyklucza dalszych zatrzymań w związku ze sprawą. / Anna Wrzesień

 

Reklama