Festiwal Miasto Gwiazd już za 2 tygodnia

Ruszyły przygotowania do największego festiwalu edukacji artystycznej w kraju Interdyscyplinarnego Festiwalu Miasto Gwiazd w Żyrardowie. Jest już festiwalowa gazetka, trwa nabór wolontariuszy, kończą się uzgodnienia ze szkołami artystycznymi.

SONY DSC

SONY DSC

fot. arch. J&A Media

 

Co roku we wrześniu w czasie Festiwalu Miasto Gwiazd Żyrardów zamienia się w miejsce wielkiego happeningu artystycznego i performance’u. Hale fabryczne stają się galeriami, gdzie prezentowane są prace studentów najważniejszych szkół artystycznych, odbywają się spektakle teatralne, koncerty oraz spotkania z gośćmi na festiwalowej scenie.

Wręczanych jest też kilka nagród festiwalowych m.in. za dokonania artystyczne. Festiwal gościł już m.in. Krystynę Jandę, Andrzeja Grabowskiego, Roberta Gonerę, Waldemara Malickiego, Tadeusza Strzeleckiego, Macieja Stuhra i wielu innych. Festiwal ma też swojego prezydenta, który otrzymuje klucze do miasta. W tym roku będzie nim znakomity aktor Wojciech Pszoniak.

Miasto Gwiazd odbywa się w połowie września, trwa około tygodnia. Więcej o festiwalu na stronie: 

http://www.miastogwiazd.pl/

/ Anna Wrzesień

Reklama

2 komentarze to “Festiwal Miasto Gwiazd już za 2 tygodnia”

  • Poldek

    Czyli atak gimbusów nadchodzi? No tak nie rozumiem, czemu na wolontariuszy bierze się takie osoby. Nie wiem czy będę na tym Festiwalu ale chyba po ostatnich nie mam nawet chęci iść i oglądać gimbaze wolontariuszy, nie mówię tutaj o Krzyśku Dziwiszu bo z nim chodziłem do gimnazjum i on wydaję się spoko jak zawsze.

  • Wolontariusz

    Nie chcesz nie przychodz Twoja strata…..
    Zal mi osob ktore wychodza z zalozenia nie znam się ale się wypowiem !

Trackbacks

  •