Kronika PSP Żyrardów

W dniu 17.08.2015 ok.. g. 10:10 w miejscowości Wiskitki na trasie A2 samochód osobowy uderzył w barierę dźwiękochłonną. W wyniku zderzenie poszkodowana została jedna osoba. Akcja trwała 40 minut i brało w niej udział 7 strażaków z JRG Żyrardów.

We wtorek 18.08.2015 r. o g. 11:51 do Stanowiska Kierowania PSP W Żyrardowie wpłynęło zgłoszenie o uszkodzonej rurze gazowej przy ulicy Mickiewicza. Na miejsce udały się dwa zastępy z jednostki ratowniczo-gaśniczej i jeden zastęp z OSP w Żyrardowie. Z miejsca zagrożenia ewakuowano około 350 osób. Awaria została usunięta przez ekipę pogotowia gazowego. Akcja trwała 43 minuty.

W czwartek 20.08.2015 r. ok. g. 14:00 między Oryszewem a Starym Drzewiczem płonęły ścierniska i suchej trawy na nieużytkach. Zagrożony pożarem był zabytkowy dworek. W prawie trzygodzinnej akcji brało udział 47 strażaków z JRG Żyrardów oraz OSP: Guzów, Nowy Oryszew, Nowy Drzewicz, Nowe Kozłowice, Miedniewice, Żyrardów Korytów i Mszczonów

Poza tym w minionym tygodniu odnotowano też 14 pożarów w lasach oraz 27 pożarów suchej trawy i ściernisk. W całej Polsce obowiązuje trzeci, najwyższy stopień zagrożenia pożarowego strażacy apelują o zachowanie szczególnej ostrożności i przypominają o zakazie używania w lesie otwartego ognia.

APEL

Ogólnodostępne państwowe lasy to wspaniałe miejsce na letni wypoczynek. Prosimy jednak o ostrożność i przestrzeganie przepisów przeciwpożarowych – dla własnego bezpieczeństwa. Nie powinniśmy używać otwartego ognia w lesie ani bliżej niż 100 m od ściany lasu. Ognisko lub grilla możemy urządzić wyłącznie w specjalnie przygotowanych do tego i oznaczonych miejscach, po uzgodnieniu z miejscowym leśniczym. Nie wjeżdżamy do lasu pojazdami silnikowymi – jest to zabronione, od rozgrzanego układu wydechowego może dojść do zapłonu ściółki. Nie wyrzucamy śmieci do lasu, również dlatego, że wśród nich jest zwykle wiele materiałów łatwopalnych.

Pozostałe zdarzenia:

gniazdo owadów – 11 zdarzeń

pożar śmieci – 1 zdarzeń

powalone drzewo – 2 zdarzenia

kolizja drogowa – 1 zdarzenia

pożar słomy – 1 zdarzenie

pożar samochodu – 1 zdarzenie

otwarcie mieszkania – 2 zdarzenia

zadymienie w mieszkaniu – 3 zdarzenia

pożar komórki – 2 zdarzenie

oprac. asp.sztab.Jarosław Dziuda,  PSP Żyrardów

Reklama